اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم: 3107 نفر در استان قم در طرح کارورزی ثبت‌نام کردند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم: 3107 نفر در استان قم در طرح کارورزی ثبت‌نام کردند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم گفت: تاکنون سه هزارو صدو هفت نفر در استان در طرح کارورزی ثبت‌نام و در همین مدت، 896نفر دارای شرایط بوده که 237قرراداد نیز تاکنون منعقد شده است.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم مصطفی کاویانی  دریازدهمین نشست کارگروه اشتغال استان قم در تالار امام جواد(ع) استانداری با اشاره به وضعیت طرح کارورزی در استان قم اظهار داشت: دولت چهار برنامه برای ایجاد اشتغال پیش‌بینی کرده که در شورای عالی اشتغال کشور هم تصویب شده است.
وی با اشاره به اینکه طرح تکاپو، طرح کارورزی و مهارت‌آموزی در محیط  کار واقعی و ارائه مشوق‌های کارفرمایی برای اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی پیش‌بینی شده است، افزود: این چهار طرح می‌تواند در کاهش بیکاری این گروه از جامعه بسیار مؤثر باشد.
کاویانی  با بیان اینکه در طرح کارورزی جذب 150 هزار کارورز در سراسر کشور پیش‌بینی شده  است، عنوان کرد: سهم استان  در این بخش هزار و 755 نفر است.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم با تأکید بر اینکه طرح کارورزی برای  مقطع کاردانی برای سنین 25 سال، کارشناسی 28 سال و ارشد و دکتری 33 سال در نظر گرفته شده است، گفت: کارورزان در این دوره کارآموزی نسبت به گذراندن دوره‌های آموزشی اقدام می‌کنند.
کاویانی با اشاره به اینکه افرادی که در پنج سال اخیر فارغ‌التحصیل شده‌اند می‌توانند در این طرح شرکت کنند، گفت: تاکنون سه هزار و 107 نفر در استان در طرح کارورزی ثبت‌نام و در همین مدت، 187 واحد برای پذیرش آن‌ها اعلام آمادگی کرده و در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند.

کاویانی با اشاره به شرایط شرکت در طرح مهارت‌ آموزی در محیط کار واقعی اظهار کرد: افراد برای شرکت در این طرح نیازی به مدرک دانشگاهی ندارند و اشخاص بالای 15 سال می‌توانند در طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی شرکت کنند و سهمیه استان قم در این طرح 650 نفر است که 515نفر از این طرح استفاده کرده اند.

۷ اسفند ۱۳۹۶ ۱۴:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید