اخبار

میانگین نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی در سال 1395در استان قم13/7درصد است.

میانگین نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی در سال 1395در استان قم13/7درصد است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم: میانگین نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی در سال 1395در استان قم13/7درصد است.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم مصطفی کاویانی صبح  امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی  استان قم که در تالار امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد با اشاره به جمعیت شاغل استان قم اظهار کرد: 333 هزار نفر در استان قم شاغل هستند و حدود 42 هزار نفر بیکار در استان داریم، نرخ بیکاری در استان قم در تابستان امسال 10.2 درصد بود. در چند سال اخیر نرخ بیکاری در کل در استان قم روند نزولی داشت،

میانگین نرخ بیکاری جوانان در رده سنی  15 تا 24 سال در کل کشور  برابر 2/29 درصد و در استان قم برابر1/25 درصددر سال 1395می باشد و میانگین نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی در سال 1395در کشور 20درصد و در استان قم13/7درصد می باشد

وی ادامه داد: بیشترین مشکل بیکاری را در استان قم در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی داریم، نرخ بیکاری در جوانان 15 تا 24 سال استان قم،تقریبا دو برابر نرخ بیکاری کل استان است. در 9 ماه نخست امسال بدون احتساب بخش ساختمان، هشت هزار شغل توسط دستگاه‌های اجرایی ایجاد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم افزود: سامانه رصد اشتغال را در استان فعال کردیم و باید دستگاه‌های اجرایی آمار و اطلاعات خودشان را در این زمینه در سامانه وارد کنند.

کاویانی با اشاره به اجرای مشاغل خانگی در استان قم اظهار کرد: هشت میلیارد تومان اعتبار برای طرح مشاغل خانگی به استان اختصاص پیدا کرده است و در این راستا تاکنون تعداد619طرح متقاضیان جمعا بمبلغ هشت میلیارد و دویست میلیون تومان جهت استفاده از  تسهیلات این طرح به سیستم بانکی معرفی شده اند

وی ادامه داد: امسال هزار و 187 نفر از طریق کاریابی‌ها در استان قم مشغول به کار شدند، 187 واحد پذیرنده در استان در طرح کارورزی ثبت نام کردند. هزار و 755 نفر سهمیه استان قم در این طرح بود، اما فارغ التحصیلان از طرح کارورزی استقبال نکردند و تنها 188 نفر مشغول به کار شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم افزود: اجرای طرح کارورزی نیازمند عزم استانی و کمک صدا و سیما است، بیشتر افراد ثبت نام کننده در طرح کارورزی در استان قم، فارغ التحصیلان علوم انسانی بودند.

کاویانی خاطرنشان کرد: ادارات و دستگاههای اجرایی استان  باید طرح‌های متقاضیان تسهیلات  اشتغال را به کارگروه اشتغال ارسال کنند، در خصوص این طرح‌ها در کارگروه تصمیم گیری خواهد شد.

 

۹ اسفند ۱۳۹۶ ۱۴:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید