اخبار

پیام تبریک مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی کارگر

پیام تبریک مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی کارگر
مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم در پیامی فرارسیدن هفته کارگر و روز جهانی کارگر را به جامعه کارگران تبریک گفت

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم ، مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم در پیامی فرارسیدن هفته کارگر و روز جهانی کارگر را به جامعه کارگران تبریک گفت . متن پیام به این شرح است :

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 کار و تلاش در فرهنگ بشری به عنوان جوهره‌ اصلیِ و مایه‌ قوام زندگی بشر و در فرهنگ دینی، عامل سعادت و رستگاری حیات دنیوی و اخروی و یک امر مقدس همواره مورد تکریم و احترام بوده است. دین اسلام به عنوان ارائه گر عالی ترین تصویر سازندگی و تحول، قداست کار و مجاهدت را تا مرتبه اعلای شهادت و جهاد در راه خدا اعتلا بخشیده است.

در چنین فرهنگ مقدسی کار و تلاش، حرکت و شور و نشاط فردی و جمعی در جامعه می آفریند. در این فرهنگ متعالی رمز پیشرفت و توسعه پایدار و تامین سلامت فکری و پویایی جامعه در گرو بها دادن به کار و تلاش و بکار گیری استعدادها و اندیشه های خلاق و سرشار از نبوغ نهفته در سرمایه های انسانی ساعی و کارآمد بوده و کارگر به عنوان قشر شریف و نیروی محرکه چرخه اقتصاد کشور، نقش آفرینی می کند.

انقلاب اسلامی ایران که با هدایت های نورانی حضرت امام خمینی (ره) به بارنشست، الگویی شد تا ملت های مسلمان جهان دریابند که با تکیه بر داشته ها و توانایی های ملی می توان در مقابل مستکبران جهان ایستادگی کرده و افق های روشن خودکفایی و خوداتکایی را پیش روی خود دید و امروز با گذشت بیش از سه دهه از حیات طیبه نظام مقدس جمهوری اسلامی و علیرغم تمام تهاجمات و تحریم های دشمن، نیروی کار ایرانی در سنگر کار و تولید، با تعهد، شور و اخلاص مثال زدنی بر خاسته از غیرت ملی و اعتقاد دینی خود توانسته است شعار ما می توانیم را محقق ساخته و نقش موثری را در روند توسعه ملی و نیل به خودکفایی اقتصادی کشور ایفا نماید.

واقعیت این است رشد و توسعه کشور با افزایش مصرف کالاهای داخلی پایدار خواهد بود، بنابراین با حمایت همه جانبه از کالای ایرانی، تولیدکنندگان، کار آفرینان و سرمایه‌گذاران در جامعه خواهیم توانست از تولید ملی و کالای ایرانی پشتیبانی نموده که این امر به‌منزله حمایت از اشتغال، سرمایه، کار و کارگر ایرانی است.  ارج و کرامت کارگر ایرانی در یک جامعه تولیدمحور معنا و مفهوم پیدا می‌کند.حمایت از کالای ایرانی باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود. روز جهانی کار و کارگر فرصت مغتنمی برای تکریم و نکو داشت مقام رفیع کار و مجاهدت و قدردانی شایسته از خدمات صادقانه و بی دریغ کارگران شریف، مؤمن و صبور ایران اسلامی است.اینجانب ضمن ارج نهادن به زحمات تلاش گران عرصه جهاد اقتصادی کشور ، فرا رسیدن روز کارگر را به جامعه کارگری زحمتکش استان که با خلاقیت و تلاش شبانه روزی خود زمینه توسعه و آبادانی همه جانبه استان را فراهم می نمایند تبریک گفته و با آرزوی توفیق و سربلندی همه این عزیزان، امیدوارم در «سال حمایت از کالای ایرانی " با تلاشی فراگیر و بهره‌مندی صحیح از اندیشه‌های نو و هنر بازوی کارگران شاهد تحقق اهداف والای جامعه ایران اسلامی باشیم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

مصطفی کاویانی

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم

۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۳:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید