اخبار

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی : خدمت به محرومان جامعه را غنیمتی برای زندگی‌تان بدانید

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی : خدمت به محرومان جامعه را غنیمتی برای زندگی‌تان بدانید
وزیرتعاون ، کار و رفاه اجتماعی و هیئت همراه در دومین روز از هفته کارگر با آیت الله صافی گلپایگانی دیدار و گفتگو کرد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان قم ، حضرت آیت الله صافی گلپایگانی با تمجید از عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره توانمندسازی افراد نیازمند گفت: با توجه به خدمات گسترده دولت همگان باید همکاری کنند تا کارهای کشور درست شود.

این مرجع تقلید شیعیان، وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را بسیار مهم دانست و گفت : اگراین وظایف به درستی انجام شود عبادت بزرگ است و ثواب و اجر آن برای همیشه ماندگار خواهد بود.

وی با اشاره به گزارش ارائه شده ربیعی درباره عملکرد وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی گفت: کارهای شما موجب خوشحالی ما است بخصوص خدمت به ضعفا که اجر اخروی زیادی دارد.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی با تاکید بر اینکه باید خدمت به محرومان جامعه را غنیمتی برای زندگی‌تان بدانید، تاکید کرد: با توجه به خدماتی که دولت درباره توانمندسازی افراد نیازمند انجام داده همگان باید همکاری کنند تا کارها درست شود و همه به دولت کمک کنند.

وی با بیان اینکه نیازمند فرهنگسازی در عرصه‌های مختلف جامعه هستیم، گفت: باید این فرهنگ در جوانان نهادینه شود که هیچ کاری عار نیست بلکه همه کارها که برای کسب روزی حلال است عبادت است؛ قطعا با جا افتادن این فرهنگ بسیاری از مشکلات بیکاری جوانان حل خواهد شد.

آیت الله صافی گلپایگانی افزود :کاری که شما شروع کرده‌اید، کار بزرگ و با اهمیتی است و بدانید اول کسی که از اقدامات شما در احیاء احادیث اهل البیت علیهم السلام، خشنود می‌شوند، وجود مبارک حضرت ولیّ‌عصر عجّل الله تعالی فرجه الشریف هستند. باید قدر خودتان را بدانید و از این توفیق و فرصت، نهایتِ بهره را ببرید.

وی معارف قرآن و اهل بیت علیهم السلام را موجب بی‌نیازی از مطالب دیگر دانسته و افزود: قرآن و حدیث، همه‌ی علم هستند و ما چیزی بالاتر این دو نداریم. الحمدلله مکتب شیعه، یک مکتب غنیّ و بی‌نیاز از مباحث و مکاتب دیگر است، باید اهتمام کنیم احادیث و معارف اهل بیت علیهم‌السلام را آن‌گونه که هست برای جامعه تبیین نماییم.

این مرجع تقلید ، ضمن اشاره به مقام بالای راویان احادیث، بیان کرد: معاویة بن عمّار می‌گوید: «قلت لأبی عبدالله علیه‌السلام رجل راویة لحدیثکم یبثّ ذلک فی النّاس ویشدّده فی قلوبهم و قلوب شیعتکم و لعلّ عابداً من شیعتکم لیست له هذه الروایة أیّهما أفضل؟ قال: الراویة لحدیثنا یشدّ به قلوب شیعتنا أفضل من ألف عابد.»، یعنی کسی که حدیث ما را روایت کند و قلوب شیعیان ما را با آن، نیرو و توان بخشد، برتر از هزار عابد است.

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی، در بخش دیگری از بیانات خود، تحقیق و پژوهش در احادیث را، بسیار مهمّ توصیف کرد وافزود : البته کار پژوهش و فهمِ احادیث، بسیار دقیق و مهمّ است، مثلاً در بعض روایات نمی‌توان به صرف سند آن را ردّ کرد، بلکه علوّ متن احادیث نیز، ملاکی برای بررسی اعتبار اخبار محسوب می‌شود. ضمن اینکه باید توجه داشت روایات، از طریق علما و محدّثان بزرگ به دست ما رسیده است و اگر امروزه در برخی مواقع، افرادی علیه احادیث، موضوعاتی را مطرح می‌کنند، باید آن را از روی کم توجهی و شاید جهل ایشان، محسوب کرد.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۶:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید