اخبار

تصویب 406 طرح در کارگروه تخصصی اشتغال استان قم

تصویب 406 طرح در کارگروه تخصصی اشتغال استان قم
کارگروه تخصصی اشتغال استان قم پرداخت تسهیلات بیش از ۴۰۰ طرح اشتغال فراگیر و روستایی را تصویب کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم ، در دومین جلسه کارگروه اشتغال در سال جاری که عصر دیروز با حضور صادقی استاندار قم ، امیرآبادی نماینده مجلس شورای اسلامی ، غضنفری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ، کاویانی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان و مدیران بانکها و دستگاههای عضو کارگروه برگزار شد ، ۴۰۶ طرح پیشنهادی کمیته فنی کارگروه برای استفاده از تسهیلات بانکی اشتغال فراگیر و روستایی بررسی و تصویب شد.

 

مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم با اشاره به برگزاری جلسات متعدد کمیته فنی کارگروه اظهار داشت : برای این طرح ها ۱۸۴ میلیارد تومان تسهیلات بانکی مصوب شد و با اجرای آن های ۱۷۱۵ اشتغال پیش بینی شده است.

 

کاویانی در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات طرح های اشتغال فراگیر روستایی و مشاغل خانگی سال ۹۶ ارائه کرد .

 

 بر این اساس اعتبار تخصیصی تسهیلات بند الف و ب تبصره ۱۸ برای اشتغال فراگیر در استان ۱۱۵ میلیارد تومان بود. در این قالب ۲۹۶ طرح به بانک‌های عامل معرفی شد که از این تعداد ۵۷ طرح منجر به پرداخت تسهیلات به مبلغ حدود ۲۳ میلیارد تومان شد.

 اعتبار تخصصی مشاغل خانگی استان هم در سال گذشته حدود ۹ میلیارد تومان بود که حدود ۹۰ درصد آن به ۵۶۲ در مشاغل خانگی پرداخت شد.

اعتبار ابلاغیه سال ۹۶ استان در مشاغل روستایی هم 142 میلیارد تومان بود که ۷۵ میلیارد تومان آن تخصیص یافت.

تا به حال ۱۲ میلیارد تومان از این مبلغ در قالب تسهیلات بانکی به طرح‌های اشتغال روستایی مصوب پرداخت شده است.

در این جلسه نمایندگان کمیته امداد و بهزیستی هم گزارشی از پرداخت تسهیلات اشتغالزایی سال ۹۶ خود ارائه کردند.

 بر اساس این گزارش افزون بر ۹ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان بهزیستی اختصاص داده شده بود که هشت و هفت دهم میلیارد تومان آن برای اشتغال ۶۲۹ نفر پرداخت شد.

 

 سهم کمیته امداد از تسهیلات بانکی اشتغال در سال 96 هم 27 میلیارد تومان بود که از این رقم بیش از ۱۸ میلیارد تومان به حدود ۱۳۰۰ مددجوی امداد پرداخت شد.

 

غضنفری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار در این جلسه با اشاره به دستور رئیس‌جمهور مبنی بر جذب تسهیلات اشتغال ۹۶ حداکثر تا پایان تیر، بر دقت و سرعت عمل به دستگاه‌های مسئول برای جذب این تسهیلات تأکید کرد.

 

 امیرآبادی نماینده مجلس شورای اسلامی هم نظارت دقیق بانک ها و دستگاه اجرایی را برای هدایت تسهیلات بانکی و ایجاد اشتغال پایدار خواستار شد.

۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید