اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم خبر داد :

صلح و سازش در یک‌ سوم پرونده‌های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم

صلح و سازش در یک‌ سوم پرونده‌های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم
​ کاویانی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم در شورای پیشگیری از وقوع جرم استان قم گفت: باهدف اشتغالزایی در روستاهای استان، کارگروه اشتغال، دویست و دو میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده است که 70درصد آن سهمیه استان و 30 درصد آن کشوری است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم :  مصطفی کاویانی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در شورای پیشگیری از وقوع جرم استان قم گفت: باهدف اشتغال زایی در روستاهای استان، کارگروه اشتغال، دویست و دو میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده است که 70درصد آن سهمیه استان و 30 درصد آن کشوری است.
وی گفت: تاکنون 142 میلیارد تومان به 4 بانک توسعه تعاون، کشاورزی، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید اعلام کردهایم و امیدواریم تا پایان تیرماه، 70 درصد این تسهیلات به روستاییان پرداخت شود.
کاویانی افزود: این تسهیلات 6 درصدی، یک سال دوره تنفس دارد،‌ دو سال دوران مشارکت و 6 سال نیز برای بازپرداخت آن پیش‌بینی‌شده است.
وی ادامه داد: پیش بینی میکنیم این تسهیلات به دلیل شرایط خاصی که دارد باعث مهاجرت معکوس از شهر به روستا و کاهش حاشیه نشینی در قم شود.
کاویانی با اشاره به ایفای نقش مثبت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کاهش ورودی پرونده به دادگستری استان، گفت: "مرجع تشخیص و حل اختلاف" اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از حدود سه هزار پرونده وارده، موفق به ایجاد سازش در حدود هزار پرونده شده است که تلاش داریم تعداد سازش را از یک‌سوم به یک‌دوم پرونده ها افزایش دهیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: کمیتهای متشکل از نماینده کارگر، کارفرما و تعاونی‌ها به نام "کمیته بازرسی مشترک" در اداره کل راه اندازی شده است که قبل از ورود پرونده به "مرجع تشخیص و حل اختلاف" با ارائه مشاوره به طرفین، در حل اختلاف و ایجاد سازش نقش مثبتی را ایفا می کند.
۲۳ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید