اخبار

در دیدار تعاونگران استان قم با معاون امور اقتصادی استاندار :

غضنفری : تعاونی ها نقش مهمی برای دستیابی به اقتصاد پایدار دارند

غضنفری : تعاونی ها نقش مهمی برای دستیابی به اقتصاد پایدار دارند
معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری قم گفت: برای دستیابی به اقتصاد پایدار، باید اقتصاد مردمی شود و بهترین راهکار برای تحقق این هدف، تشکیل و فعالیت تعاونی ها است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی ، حاج ابراهیمی رئیس اتاق تعاون استان به همراه مدیران بانکها و دستگاههای عضو شورای هماهنگی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان و جمعی از تعاونی های برتر و شاخص استان با مهرداد غضنفری معاون امور اقتصادی استانداری قم دیدار و گفتگو کردند .

در این دیدار غضنفری با اشاره به جایگاه تعاونی ها در اقتصاد کشورمان، خاطرنشان کرد: مدیران کشور آنگونه که باید و شاید از ظرفیت تعاونی ها استفاده نکرده اند.

وی با بیان این که متاسفانه در حال حاضر حدود 40 درصد از تعاونی های ثبت شده استان قم فعال هستند، ظرفیت اقتصادی و اشتغالزایی تعاونی ها را مورد توجه قرار داد و گفت: باید علت فعال نبودن 60 درصد از تعاونی ها مورد بررسی قرار گرفته و زمینه لازم برای توسعه و فعالیت مجدد آنها را فراهم بیاوریم.

وی با اشاره به اهمیت جذب سرمایه گذاری تصریح کرد: اقدام های بسیار موثری برای جذب سرمایه گذاری ها در استان قم انجام شده و دیدگاه مدیران نسبت به این امر مهم بسیار تغییر یافته است.

وی با بیان این که باید از ظرفیت عظیم تعاونی ها برای برطرف کردن مشکلات اقتصادی در جامعه به خوبی بهره مند شویم، گفت: مشکلات و موانع در مسیر توسعه تعاونی ها باید احصا شده و بسته های قانونی برای حمایت از آنها فراهم شود.

معاون استاندار با بیان این که مدیران دستگاه های اجرایی باید از ظرفیت های قانونی برای برطرف کردن مشکلات اقتصادی و حمایت از سرمایه گذاران و تعاونی ها استفاده کنند، گفت: استان قم با وجود بالاترین درصد شهرنشینی، در جذب تسهیلات اشتغالزایی روستایی بسیار موفق عمل کرده و در رتبه پنجم قرار دارد.

 

مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم نیز در این جلسه گفت: از میان حدود 2 هزار و 500 تعاونی ثبت شده، یک هزار و 65 تعاونی در این استان فعال هستند.

کاویانی همچنین از بررسی مشکلات و موانع تعاونی های استان قم در جلسات هفتگی خبر داد و گفت: مشکلات و دغدغه های تعاونی ها در جلسات منظم و مستمر مورد بررسی قرار گرفته و راهکارهایی برای برطرف کردن آنها تبیین می شود.

وی در پایان با اشاره به برخی مشکلات و چالش های اقتصادی در کشورمان، خاطرنشان کرد: امروز بخش تعاون همچون سال های نخست انقلاب اسلامی باید حضوری پررنگ و موثر در جامعه داشته باشد و به دست فراموشی سپرده نشود.

شایان ذکر است در اصل 44 قانون اساسی، بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران، مطرح و شرح و تفصیل آن در 13 شهریور 1370 به تصویب مجلس رسیده است، از این رو 13 شهریورماه به عنوان روز تعاون نامگذاری شده است.

۱۳ شهریور ۱۳۹۷ ۱۵:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید