اخبار

دبیر اتاق تعاون استان قم اظهار کرد: تعاونی، نیاز دیروز و فراموش شده امروز است.

دبیر اتاق تعاون استان قم اظهار کرد:  تعاونی، نیاز دیروز و فراموش شده امروز است.
دبیر اتاق تعاون استان قم در جمع تعاونی های برتر استان، اظهار کرد: تعاونی، نیاز دیروز و فراموش شده امروز است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم محمد تقی حاج ابراهیمی دبیر اتاق تعاون استان در همایش نکوداشت هفته تعاون و تجلیل از تعاونگران برتر استان قم ، با اشاره به اهمیت تعاونی ها در ساختار اقتصادی جامعه، اظهار کرد: تعاونی ها نیاز دیروز و فراموش شده امروز هستند و بخوبی از ظرفیت تعاونی ها بهره وری نمی شود.

حاج ابراهیمی با بیان اهم وظایف اتاق تعاون استان، اضافه کرد: ارائه خدمات به شرکتهای تعاونی و اتحادیه ها، انجام امور از طریق برون سپاری و ایجاد بستر های لازم برای آموزش و ترویج فرهنگ تعاون از جمله این وظایف است.

وی همچنین به انجام فعالیت های اجرای اتاق تعاون اشاره و تصریح کرد: برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی در حوزه شرکتهای تعاونی، همکاری با اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در مسیر چشم انداز توسعه کشور و همکاری با کلیه مجموعه شرکتهای تعاونی در این راستا می باشد.

دبیر اتاق تعاون استان با تأکید بر عضویت اتاق تعاون استان در کمیته های متعدد،ادامه داد: اتاق تعاون استان بعنوان ریاست کمیسیون نظارت وظیفه دارد صلاحیت شخصیتهای حقیقی را درجایگاههای مدیر عامل ،هیات مدیره و بازرسان شرکتهای مهم  به لحاظ تعداد اعضاء  مثل سهام عدالت یا از نظر سرمایه مثل تعاونی های اعتبار و یا اهمیت استراتژیک ، بررسی کند .

حاج ابراهیمی بر تلاش اتاق تعاون استان برای حل مشکلات موجود در مورد تعاونی ها اشاره و خاطر نشانکرد: اتاق تعاون در راستای حمایت از تعاونی ها در تلاش است تا برای اجرایی شدن بخشودگی 20در صدی سهم بیمه کارفرما که در قانون سیاست های اصل 44مشخص شده است و برای شرکتهای تعاونی می باشد، پیگیری شود.

وی در پایان با تقدیر از همه تعاون گران و تلاش گران عرصه تعاون در استان، بیان داشت: همایش تجلیل از برترین های تعاونی در سطح استان بر عهده ستادی  متشکل از نماینده اتاق تعاون ، نماینده اتحادیه ها، مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان و کارشناسان مربوطه می باشد که با بررسی امتیازات تعاونی هایی که در سامانه ویژه همایش ثبت نام کرده اند ،تعاونی های برتر ملی و استانی انتخاب و معرفی می شوند که در استان قم، 46 تعاونی در سامانه ثبت نام کردند که 12 تعاونی، بعنوان  تعاونی های برتر سال 1397 انتخاب شده اند و یک تعاونی نیز موفق به کسب عنوان تعاونی برتر ملی شد.

۱۷ شهریور ۱۳۹۷ ۱۶:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید