اخبار

سرپرست استانداری قم:

بانک جامع اطلاعات سند توسعه اشتغال قم تشکیل شود

بانک جامع اطلاعات سند توسعه اشتغال قم تشکیل شود
سرپرست استانداری قم گفت: طی 6 ماه گذشته در راستای اجرایی کردن سند توسعه اشتغال و سرمایه گذاری استان اقدام های خوبی انجام شده، از این رو راه اندازی بانک جامع اطلاعات برای آن ضروری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم، سید محمد رضا هاشمی در جلسه کارگروه اشتغال قم در تالار امام جواد(ع) استانداری اظهار داشت: متقاضیان سرمایه گذاری در بخش های مختلف کشاورزی، گردشگری و صنعت قم باید برای بررسی ظرفیت های اشتغالزایی این استان سامانه جامعی را در اختیار داشته باشند.

وی با مهم دانستن نقش اداره کل فنی و حرفه ای در تحقق این موضوع تصریح کرد: در همین راستا در آیین نامه کارگروه تخصصی اشتغال ایجاد دانشگاه علمی کاربردی پیش بینی شده است.

هاشمی با تاکید بر اینکه نتایج عملکرد سند توسعه اشتغال باید برای مردم ملموس باشد، افزود: بهترین راهکار برای ارزیابی دقیق این سند راستی آزمایی آن به شمار می آید.

سرپرست استانداری قم همچنین با اشاره به گشایش سامانه کارا به منظور پرداخت تسهیلات به روستاییان با نرخ 6 درصد، آن را یکی از فرصت های طلایی ایجاد شده پس از پیروزی انقلاب برای کارآفرینی در روستاها دانست و گفت: با توجه به پرداخت820 میلیارد ریال تسهیلات از این محل به روستاییان استان توسط بانک های عامل، کمیته ای ویژه برای اهلیت سنجی دریافت کنندگان این تسهیلات فعال شود.

هاشمی خاطرنشان کرد: ساکنان روستاها از اولویت دارترین افراد برای استفاده از این تسهیلات می باشند که تحقق این امر مستلزم مشخص شدن صلاحیت درخواست کنندگان است.

در سند اشتغال و سرمایه گذاری سال 97 قم وظایف دستگاه های مختلف به صورت مشخص تدوین شده است و بر اساس آن باید با همکاری بخش دولتی قم و بخش خصوصی 14 هزار و 810 شغل با اعتباری بالغ بر 42 هزار و 43 میلیارد ریال ‌ایجاد شود.

طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال 1395 استان قم دارای 127 روستا با جمعیت بالای 20 خانوار است، جمعیت ساکن مناطق روستایی قم بیش از 55 هزار و 865 تن است که در قالب 17 هزار و 385 خانوار زندگی می کنند.

۲۲ آذر ۱۳۹۷ ۲۲:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید