اخبار

سرپرست استانداری قم: از ظرفیت کارآفرینان برای توسعه اشتغال روستایی استان قم استفاده شود

سرپرست استانداری قم: از ظرفیت کارآفرینان برای توسعه اشتغال روستایی استان قم استفاده شود
در جلسه هیئت امنای کانون کارآفرینان استان قم سرپرست استانداری قم خواستار استفاده از ظرفیت کارآفرینان برای توسعه اشتغال روستایی در استان قم شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم سید محمدرضا هاشمی سرپرست استانداری قم در جلسه هیئت امنای کانون کارآفرینان استان قم که با حضور تعدادی از مدیران کل دستگاههای استان و اعضای هیئت امنای کانون در محل سالن جلسات اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت:‌  کارآفرینان بازوی دولت در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی هستند.

وی با اشاره به مشکلاتی از جمله حاشیه نشینی و مهاجرت از روستاها افزود: در صورتیکه فضای کار برای روستاییان ایجاد شود شاهد کاهش آسیب های اجتماعی خواهیم بود.

هاشمی طرح دولت تدبیر و امید برای ایجاد اشتغال در بخش روستایی را مورد توجه قرار داد و گفت: از ظرفیت های علمی و تجربی کارآفرینان برای توسعه ی اشتغال با توجه به فرصت بدست آمده بایستی استفاده نمود.

سرپرست استانداری قم خاطرنشان کرد:‌ اعتبارات لازم برای ایجاد اشتغال در بخش روستایی به نسبت طرح های صنعتی بسیار کمتر بوده و در شرایطی که با محدودیت اعتبارات مواجهیم می توانیم با صرف هزینه ی کم به نتایج چشمگیری دست یابیم.

 همچنین مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم در ابتدای این جلسه ضمن تقدیر از فعالیتهای کانون کارآفرینان استان گفت : یکی از راههای توسعه و پیشرفت اقتصاد کشور و افزایش اشتغال مولد و تثبیت اشتغال موجود توجه به کارآفرینی است .

کاویانی در پایان افزود : اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی با تمام توان کما فی السابق در جهت همکاری با کانون کارآفرینان استان و گسترش و توسعه فرهنگ کارآفرینی مصمم است و از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد .

 

۱۰ دی ۱۳۹۷ ۱۵:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید