اخبار

آیت الله حسینی بوشهری : فرهنگ کار و تولید را باید از همان ابتدا در ذهن فرزندانمان نهادینه کنیم

آیت الله حسینی بوشهری : فرهنگ کار و تولید را باید از همان ابتدا در ذهن فرزندانمان نهادینه کنیم
به مناسبت هفته کارگر مهندس مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم با پوشیدن لباس کارگر ، همراه جمعی از کارگران بسیجی و به منظور ارج نهادن به مقام ارزشمند کارگران در نماز جمعه این هفته قم شرکت کردند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم، به مناسبت هفته کارگر مهندس مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم با پوشیدن لباس کارگر ، همراه جمعی از کارگران بسیجی  و به منظور ارج نهادن به مقام ارزشمند کارگران در نماز جمعه این هفته قم شرکت کردند .

آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه قم، با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های جدی ، تعطیلی کارخانجات و بیکاری کارگران است گفت: باید نسبت به دستمزد، امنیت شغلی کارگران و تعامل بین آنها و کارفرما رسیدگی جدی شود و البته تسهیلات جدی برای کارفرمایان هم فراهم شوند تا چرخ اقتصاد فعال شود؛ باید از ورود بی رویه کالاها در کشور جلوگیری کنیم و به نوعی حمایت از کالای ایرانی می‌تواند همین باشد.

حسینی بوشهری خاطرنشان کرد: دستگاه قضا و دولت مراقبت کنند کارخانجاتی که به بخش خصوصی واگذار می‌شود چطور با کارگران برخورد می‌شود؛ نمونه‌هایی بوده که کارگران بیکار شده‌اند و زمین کارخانجات به برج تبدیل شده که باید از این کار مراقبت شود.

ایشان آشنایی دانش آموزان با مهارت ها را مهم خواند و تاکید کرد: ما باید در تحصیلات دانشگاهی به این نکته توجه کنیم و دانش آموزان از پایه با مهارت ها آشنا شوند تا بعد از فارغ التحصیلی معطل نباشد که پستی خالی شود تا به کار وارد شوند در این صورت این کشور پیشرفت می کند.

وی افزود :  اگر دانش آموزان از دوره دبستان به بعد با فرهنگ کار آشنا شوند و از بازو نان خوردن و ارزش مولد بودن را بداند تاثیر گذار است ضمن اینکه آموزش و پرورش باید این فرهنگ را جزو متون درسی دانش آموزان قرار دهند و بحث نقش تولید و کار و کارگری باید در دروس تدوین شود.

همچنین دکتر علی‌حسین رعیتی فر نیز در سخنرانی پیش‌از خطبه‌های نماز جمعه قم، با تاکید بر اینکه امروز خاکریز جنگ ما در کارخانه‌جات و مراکز تولیدی است اظهار کرد: هرجا که تولید با مشکل مواجه شود قطعا سنگری از دست رفته است.

وی با بیان اینکه امروز سربازان جنگ اقتصادی کارگران و کارفرمایان هستند گفت: امروز بسیج از تمام ظرفیت‌های خود استفاده می‌کند تا در جنگ اقتصادی یار و مددکار کارگران و تولیدکنندگان باشد.

رئیس سازمان بسیج کارگری کشور با تاکید بر اینکه امروز دشمن از تمام ظرفیت‌های خود استفاده می‌کند تا مراکز تولیدی را تعطیل کند اظهار کرد: با تلاش کارگران و تولیدکنندگان شرایطی فراهم شده تا چرخ تولید از کار نایستد.

وی با تاکید بر وظیفه مردم برای حمایت از تولید و کار ایرانی خاطرنشان کرد: حمایت مردم با خرید محصولات ایرانی و تلاش برای رونق تولید ایرانی محقق می‌شود.

رعیتی‌فر با تاکید بر اینکه امروز مراکز تولیدی نیاز به حمایت همه جانبه مردم دارند افزود: شرایطی محقق شده تا حمایت از تولید و کالای ایرانی محقق شده و فرهنگ استفاده از کالای ایرانی بین مردم ترویج یابد.

۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۰:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید