اخبار

پیوستن جامعه کار و تلاش و تعاون استان قم به طرح ملی کنترل فشار خون

پیوستن جامعه کار و تلاش و تعاون استان قم به طرح ملی کنترل فشار خون
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم گفت: بر اساس تفاهم نامه مشترک بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت بهداشت در راستای اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون، جامعه کارگری، کارآفرینی و تعاونگران استان به این طرح پیوستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم : مهندس مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم گفت: بر اساس تفاهم نامه مشترک بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت بهداشت در راستای اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون، جامعه کارگری، کارآفرینی و تعاونگران استان به این طرح پیوستند.

وی اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه مشترک بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا و با هدف پایش فشارخون افراد بالای ۳۰ سال، جامعه کار و تولید استان به این طرح پیوستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم تاکید کرد: با اجرای این طرح آگاهی جامعه هدف نسبت به عوامل خطر، پیامدها و اهمیت تشخیص به موقع و کنترل فشار خون بالا افزایش یافته و افراد با مراجعه به مراکز بهداشت کار، خانه‌های بهداشت کارگری و ایستگاه‌های بهگر می‌توانند با اطلاع از وضعیت فشار خون خود نسبت به درمان به موقع اقدام خواهند کرد.

وی افزود: کاهش مرگ و میرهای ناشی از فشار خون با اطلاع‌رسانی، آموزش و حساس‌سازی مردم در سطح وسیع نسبت به اثرات فشارخون هدف نخست این طرح است.

مهندس کاویانی گفت: با هماهنگی های صورت گرفته با دانشگاه علوم پزشکی قم واحدهای کارگری استان در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون از خدمات مشاوره و سنجش بهره مند می شوند.

شایان ذکر است این  طرح برای کارکنان و مراجعین در محل اداره کل و همچنین مدیریت شهرستان و اداره بیمه بیکاری به مرحله اجرا درآمد.

۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید