اخبار

آغاز اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در استان قم

آغاز اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در استان قم
با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی،معاون دفتر امور بانوان استانداری قم و رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم، طرح توانمند سازی اقتصادی زنان سرپرست خانواره مبتنی بر الگوی نوین مشاغل خانگی در قم فعالیت خود را به شکل رسمی آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم: در نشستی با حضور مهندس مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افسانه زمانی مهر معاون دفتر امور بانوان استانداری قم و دکتر محمد حیدری رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم، طرح توانمند سازی اقتصادی زنان سرپرست خانواره مبتنی بر الگوی نوین مشاغل خانگی در قم فعالیت خود را به شکل رسمی آغاز کرد.

مهندس مصطفی کاویانی در این نشست گفت: اشتغال در این بخش با حداقل هزینه انجام می شود و بیشترین اشتغال را نیز به خود اختصاص می دهد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم بیان کرد: در مشاغل خانگی هزینه ها بسیار پایین است و در کوتاه مدت هم بسیار موثر است؛ خوشبخانه زنان جامعه ما در این زمینه بسیار موفق عمل کرده اند.

وی افزود : در گذشته دستگاه هایی چون صنعت، معدن و تجارت و گردشگری و جهاد کشاورزی با ما همکاری کرده اند و دفتر بانوان امور استانداری و جهاددانشگاهی نیز در این زمینه با ما همکار شده اند و قطعا طرح هایی که از این مسیر به ما ارجاع داده می شود، با دید اولویتی با آنها برخورد می شود.

کاویانی تصریح کرد: وقتی کارهای آموزش انجام شد می توانیم چشم انداز بهتری در زمینه جذب و نظارت بر مصرف اعتبارات داشته باشیم؛ می توانیم با سرعت عمل هرچه بیشتر در قالب یک شبکه سه جانبه ، کار جذب و آموزش و تسهیلات و ایجاد خوشه ها و عرضه و خرید کار و فروش را یک جا انجام دهیم که قطعا اگر چنین مساله ای در قم رقم بخورد، به اولین استانی مبدل می شویم که توانسته است چنین ظرفیتی که حلقه مفقوده شغلی در کشور بوده است را فعال کند.

 

۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید