اخبار

به منظور ایجاد اشتغال پایدار روستایی با حضور استاندار قم صورت گرفت:

افتتاح همزمان ۲۷ پروژه بخش کشاورزی استان قم با اعتبار حدود ۵۲۰ میلیارد ریال

افتتاح همزمان ۲۷ پروژه بخش کشاورزی استان قم با اعتبار حدود ۵۲۰ میلیارد ریال
۲۷ پروژه بخش کشاورزی استان قم با اعتبار حدود ۵۲۰ میلیارد ریال با حضور استاندار قم ، معاونین استاندار ، مهندس مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان و سایر مدیران استان افتتاح شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم : در ایام هفته دولت و به منظور توسعه و ایجاد اشتغال پایدار روستایی با حضور دکتر بهرام سرمست استاندار قم ، معاونین استاندار ، مهندس مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان و سایر مدیران استان به صورت همزمان ۲۷ پروژه بخش کشاورزی استان قم با اعتبار حدود ۵۲۰ میلیارد ریال افتتاح شد .

دکتر بهرام سرمست استاندار قم در مراسم افتتاح این طرح ها سیاست دولت مبنی بر ایجاد اشتغال پایدار روستایی را مورد توجه قرار داد و گفت: در این راستا برای پروژه هایی که در بخش های روستایی استان قم اجرایی شوند تسهیلات کم بهره اعطا می شود.

استاندار قم با اشاره به افتتاح یک مجتمع کشاورزی و گلخانه ای در روز جاری افزود: ۱۴ میلیارد ریال از ۲۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز برای بهره برداری از این مجتمع با حمایت دولت به صورت تسهیلات کم بهره بانکی پرداخت شد.

سرمست با بیان اینکه بخش کشاورزی اساس و بنیان تولید در کشور محسوب می شود ادامه داد: این مسئله توجه ویژه مسئولان به این بخش را می طلبد.

وی در ادامه با اشاره به محدودیت های اعتباری دولت تصریح کرد: در چنین شرایطی بخش خصوصی جهادگونه وارد میدان شده اند و عزم مسئولان دولتی نیز بسیار جدی بوده است که خروجی آن بهره برداری از این طرح ها می باشد.

استاندار قم همچنین با تاکید بر برداشتن گام های عملیاتی مدیران اجرایی برای رفع موانع تولید گفت: در سال جاری بیشترین بازدیدها و برنامه های مدیریت استان قم در حوزه ی اقتصادی بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر بهره وری منابع آب استان قم خاطرنشان کرد: مسئولان باید از کشت گیاهان کم آب بر و توسعه ی کشت گلخانه ای حمایت کرده و کشاورزان را به تغییر الگوی کشت ترغیب کنند.

استاندار قم گفت: اگر مسئولان از بخش کشاورزی حمایت کنند، مردم نیز شرایط را درک کرده و همراه ایشان خواهند بود.

استاندار قم در بخش پایانی سخنان خود تسریع در روند اعطای مجوزهای بخش کشاورزی را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: زمان اعطای مجوزها باید به یک ماه کاهش یابد.

در این مراسم ۲۷ پروژه بخش کشاورزی استان قم با اعتبار حدود ۵۲۰ میلیارد ریال توسط استاندار قم افتتاح شدند.

۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۹:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید