اخبار

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم: بیش از یک هزار تعاونی در قم فعال هستند

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم: بیش از یک هزار تعاونی در قم فعال هستند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر مقدس قم به مناسبت هفته تعاون گفت:درحال حاضر یک هزار و ۶۶ تعاونی دراین استان مشغول فعالیت می‌باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم : مهندس مصطفی کاویانی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر مقدس قم با تبریک هفته تعاون و دولت، و تأکید بر بیانات رهبری معظم انقلاب و منویات معظم له در خصوص توسعه تعاونی ها به عنوان تنها راه برون رفت از مشکلات موجود اقتصادی گفت: در حال حاضر تعداد کل اتحادیه ها و شرکت های تعاونی تشکیل شده در استان قم تا انتهای مردادماه امسال ۲ هزار و ۵۲۱ تعاونی با ۸۵۲ هزار و ۵۸۸ نفر عضو است.

وی تعداد تعاونی های منحل شده را ۵۷۳ و تعاونی های راکد را ۳۹ شرکت دانست و گفت: بخش عمده ای از اعضای شرکت های تعاونی استان قم مربوط به شرکتهای سه گانه سهام عدالت با تعداد ۶۹۵ هزار نفر است که معادل ۸۲ درصد کل اعضاست.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم مهمترین موانع و مشکلات در جهت رشد و توسعه و توانمندسازی تعاونی های استان را برشمرد و گفت: عدم منظور نمودن مشوق ها و معافیت ها در حوزه های گوناگون، کاستی در پرداخت تسهیلات لازم و اولویت ندادن به بخش تعاون در واگذاری فعالیت های اقتصادی دولت از جمله این موانع و مشکلات است.

وی اظهار کرد : به پیشنهاد اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم و با حمایت نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و همکاری دستگاههای استان ، به لطف الهی توانسته ایم بخش عمده ای از مشکلات تعاونی ها را علی الخصوص در بخش مسکن مرتفع نموده و این تعاونی ها را به سرانجام مطلوبی برسانیم.

وی همچنین تصریح کرد: در سه سال گذشته تلاش کرده ایم تعاونی هایی که با مشکلاتی مواجه بوده اند، تعاونی های مسکن مهر و تعاونی های غیرفعال و راکد استان قم را تعیین تکلیف کرده و به درخواست ها و دغدغه های اعضای تعاونی های مربوطه رسیدگی کنیم.

کاویانی در پایان با اشاره به وظیفه همه مردم و مسئولان در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در عرصه های اقتصادی و حمایت از تولید ملی، اظهار داشت: تعاون به معنای همکاری و مساعدت برای رفع نیازهای همگانی است و امروز باید بیش از هر زمان دیگری بخش تعاون را مورد توجه قرار دهیم.

۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۰:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید