اخبار

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی قم: استقرار کارگران درسطح شهر قم ساماندهی شود

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی قم: استقرار کارگران درسطح شهر قم ساماندهی شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم گفت:‌ لازم است با مشارکت فعال مسئولان مدیریت شهری، وضعیت استقرار کارگران ساختمانی در سطح شهر قم ساماندهی شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم : مصطفی کاویانی درگفت‌وگوی اختصاصی با روابط عمومی، بیان کرد: باید برای استقرار کارگران، مکان‌های مشخصی در چارچوب مبلمان شهری در نظر گرفته شود تا این قشر زحمتکش برای یافتن شغل در سطح شهر پراکنده نباشند.

وی افزود:‌ شایسته نیست که کارگران ساختمانی ساعت‌ها در سرما و گرما در کنار برخی میدان‌های شهر بدون هیچ سرپناهی به دنبال کار باشند و اقدام لازم برای ساماندهی مکان استقرار آنان صورت نگیرد.

وی ادامه داد: این مساله علاوه بر ایجاد زحمت برای کارگران،‌ به چهره شهر نیز آسیب می‌زند و بهترین راهکار برای حل آن ایجاد مکان‌های مناسب برای استقرار کارگران جویای کار است.

کاویانی در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم ایجاد بازارچه‌های صنایع‌دستی در سطح شهر اشاره کرد و گفت: وجود بازارچه‌ باعث آسان شدن فرآیند عرضه کالا تولیدشده درکارگاه‌های کوچک می‌شود و رونق تولید و اشتغال را درپی دارد.

وی بیان کرد:‌ مسیر پیشرفت استان درگرو رونق کار و تولید است و ایجاد بازارچه‌ها در سطح شهر می‌تواند انگیزه تولیدکنندگان را برای فعالیت بیشتر افزایش دهد.

وی ادامه داد: شهر قم باوجود برخورداری از جمعیت بومی قابل‌توجه و همچنین حضور میلیونی زائران و گردشگران از ظرفیت مطلوبی برای راه‌اندازی بازارچه‌های صنایع‌دستی و سایر محصولات برخوردار است که باید از این موقعیت به بهترین نحو استفاده شود.

۲۳ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید