اخبار

آغاز به کار هیات حل اختلاف کارگری و کارفرمایی ویژه بانوان در قم

آغاز به کار هیات حل اختلاف کارگری و کارفرمایی ویژه بانوان در قم
کاویانی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی : جیریایی معاون اجتماعی این اداره کل ، موفق به دریافت اولین اعتبار نامه هیأت حل اختلاف ویژه بانوان در استان کریمه اهل بیت سلام الله علیها شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم : مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون،  کار ورفاه اجتماعی استان قم با بیان اینکه مجوزهای لازم برای راه‌اندازی هیأت حل اختلاف بانوان اداره کل دریافت شده است، گفت: این هیأت بیستم آذر ‌ماه سالجاری کار خود را با رسیدگی به پرونده‌ها آغاز  کرد

وی در این زمینه تصریح کرد: به منظور تسهیل در امور ،تکریم بانوان ارباب رجوع ، پیشگیری از اطاله دادرسی پرونده های بانوان ، هیات حل اختلاف مخصوص بانوان در اداره کل تشکیل شد.

کاویانی افزود : منبعدکلیه بانوانی که  به آراء  صادره از هیات های تشخیص کارگری و کار فرمائی قم  اعتراض داشته باشند در شعبه دو حل اختلاف بانوان مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به ماده 157 قانون کار  گفت: هر گونه اختلاف فردی بین کارفرما و کارگر یا کارآموز که ناشی از اجرای این قانون و سایر مقررات کار ، قرارداد کار آموزی ، موافقت نامه های کارگاهی یا پیمان های دسته جمعی کار باشد در مرحله اول از طریق سازش  مستقیم بین کارفرما و کارگر یا کارآموز و یا نمایندگان آنها در شورای اسلامی کار و در صورتی که شورای اسلامی کار در واحدی نباشد از طریق انجمن صنفی کارگران و نماینده قانونی کارگران و کارفرمایان حل و فصل خواهد شد و در صورت عدم سازش از طریق هیأت های تشخیص و حل اختلاف حل و فصل خواهد شد .

در پایان مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی قم گفت  : مشکلات اقتصادی و رکود از جمله مسائلی است که منجر به تعدیل نیرو یا تعطیل واحدهای تولیدی و به دنبال آن اختلاف و طرح شکایت بین کارگر و کارفرما می شود.

یادآور می شود که هیأت های تشخیص و حل اختلاف متشکل از نمایندگان  دولت ، کارگران و کارفرمایان می باشد که در ادارات کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی تشکیل می شود و در حال حاضر تعداد پنج هیأت تشخیص و 3 هیأت حل اختلاف در سطح استان فعالیت می کنند .

۲۸ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید