اخبار

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم خبرداد : کاهش نرخ بیکاری در استان قم

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم خبرداد : کاهش نرخ بیکاری در استان قم
مصطفی کاویانی در جلسه مشترک کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید ملی و استان قم گفت : نرخ بیکاری در استان قم از نرخ بیکاری در کشور کمتر است و این آمار از سال 94 تاکنون روند نزولی دارد و در تابستان سال جاری نیز نرخ بیکاری استان به 10.4 درصد رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم : مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان در جلسه مشترک کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید ملی و استان قم با اشاره به وضعیت بیمه بیکاری در استان اظهار کرد: تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در قم از سه هزار و 500 نفر به دو هزار و 400 نفر رسیده است که نشان از کاهش مقرری بگیران بیمه بیکاری و افزایش اشتغال در استان دارد.

وی ادامه داد: نرخ بیکاری در استان قم از نرخ بیکاری در کشور کمتر است و این آمار از سال 94 تاکنون روند نزولی دارد و در تابستان سال جاری نرخ بیکاری استان به 10.4 درصد رسید و در استان قم نیز درصد مشارکت اقتصادی در حال افزایش است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم افزود: اجباری برای اعزام مقرری بگیران بیمه بیکاری به کارخانه‌های استان نداریم، همچنین استقبال زیادی از سوی فارغ التحصیلان دانشگاهی قم برای مشارکت در طرح کارورزی نشد.

لازم به ذکر است در جلسه مشترک کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید ملی و کارگروه استانی آن ، مشکلات فرا استانی چند واحد صنعتی قم مورد بررسی و واحدهای مذکور نیز توسط اعضای کارگروه مورد بازدید قرار گرفتند.

۲۵ دی ۱۳۹۸ ۱۳:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید