اخبار

اجرای طرح بانوان "فرهنگ یار ترافیک" در استان قم

اجرای طرح بانوان "فرهنگ یار ترافیک" در استان قم
برای اولین بار طرح بانوان «فرهنگ یار ترافیک» در اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان قم اجرایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،  کار ورفاه اجتماعی استان قم، جیریایی معاون اجتماعی اداره کل در آغاز به کار دوره آموزشی فرهنگ یار ترافیک که برای همکاران اداره کل، مددکاران بهزیستی و کمیته امداد حضرت امام خمینی ره درمحل سالن سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اداره کل تعاون،  کار ورفاه اجتماعی استان قم برگزار شد، گفت : نقش بانوان در فرهنگ سازی و نهادینه کردن اصول صحیح زندگی اجتماعی بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود : بانوان یکی از عوامل اصلی انتقال فرهنگ، سواد و سلامت اجتماعی به نسل‌های آینده هستند و عزم و اراده بانوان در این خصوص به عنوان فرهنگ یار ترافیک می‌تواند آن‌ها را به عنوان موثرترین اعضای جامعه تبدیل کند و آموزش عمومی ترافیک، یکی از مناسب‌ترین ابزار‌ها برای دستیابی عبور و مرور بهتر است.

جیریایی افزود: با آموزش، فرهنگ سازی و برنامه ریزی دقیق می‌توان به کاهش تصادفات، افزایش ضریب ایمنی در عبور و مرور و ترافیکی روان دست یافت.

وی تصریح کرد: آگاهی بخشی، افزایش ایمنی، ارتقای انضباط رانندگی و پیشگیری از تخلفات و کاهش تصادفات، ایمنی در عبور و مرور در محور‌های مواصلاتی درون شهری و برون شهری و انتقال آموزش به کودکان و اعضای خانواده با توجه به تاثیرگذار بودن زنان در تربیت و فرهنگ سازی جامعه از اهداف اجرایی این طرح است.

جیریایی افزود: این طرح با هدف جلب مشارکت اجتماعی زنان در قالب بانوان فرهنگ یار ترافیک توسط پلیس راهور  اجرا می‌شود.

معاون اداره کل تأکید کرد: جامعه هدف این طرح در گام اول در دستگاههای تابعه وزارت تعاون،  کار ورفاه اجتماعی، بانوان شاغل دراین  اداره کل، اداره کل  بهزیستی و کمیته امداد حضرت امام خمینی ره است .

سرگرد هاشمی از پلیس راهور  در نشست طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک در زمینه های آموزش مسائل ایمنی و ترافیک در قم اظهار داشت: هدف از اجرای طرح  بانوان فرهنگ یار ترافیک افزایش ایمنی، کاهش  تصادفات و انتقال این آموزش ها به فرزندان، کودکان، اعضای خانواده و همکاران حاضر در محل کار است.

سرگرد هاشمی افزود: بانوان می‌توانند در زمان حضور در جلسات علمی و مذهبی و غیره بخشی از این آموخته‌ها را به سایرین انتقال دهند و بتوانند در ترویج فرهنگ صحیح رانندگی و پیشگیری از تصادفات و تخلفات گام مهمی بردارند، چون نجات جان یک نفر، نجات جان همه انسان ها است.

وی تاکید کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، جامعه هدف در مرحله اول، بانوان شاغل در سازمان ها، ادارات، نهادها و موسسات است که با وسایل آموزشی تهیه شده و همکاری سازمان ها و نهادهای بانوان شاغل در آن برگزار خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک در مرحله اول به صورت کارگاهای آموزشی ویژه بانوان شاغل در دستگاهای اجرایی استان تشکیل می‌شود.

سرگرد هاشمی توضیح داد: در این طرح از ظرفیت همه بانوان شاغل در دستگاهای اجرایی استان به منظور مبلغین حوزه ترافیک استفاده خواهد شد.

سرگردهاشمی گفت: یقیناً افزایش نقش بانوان هم به عنوان مادر و هم به عنوان همسر در این حوزه می‌تواند به نحو قابل توجهی در بسط، توسعه و گسترش انضباط ترافیکی و پیشگیری از وقوع تصادفات کمک کرده و ثمرات و برکات آن در آینده نه چندان دور آشکار خواهد شد.

وی همه بانوان شاغل در دستگاه‌ها اجرایی را به حضور همه جانبه در اجرای این طرح دعوت و ابراز امیدواری کردند با تشریک مساعی همه متولیان و مدیران و رؤسای ادارات، موجبات حضور بانوان شاغل در این مسیر فراهم شود.

۲۵ بهمن ۱۳۹۸ ۰۰:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید