اخبار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: انتقال درست اخبار، سرمایه اجتماعی را افزایش می دهد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: انتقال درست اخبار، سرمایه اجتماعی را افزایش می دهد
شریعتمداری با بیان اینکه "تهدیدهراسی" یکی از نقاط ضعف روابط عمومی ها در ایران است، بر ضرورت شکل گیری روابط عمومی دو طرفه و گفتگو محور با نقش برجسته شبکه های اجتماعی تاکید کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در نشست مشترک با مدیران کل و مدیران روابط عمومی ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها بر ضرورت به روز رسانی شیوه های فعالیت روابط عمومی ها تاکید کرد و گفت: به جای روابط عمومی یکطرفه، باید روابط عمومی دو طرفه و گفتگو محور غیررسمی شکل بگیرد؛ در این مدل جایگاه شبکه های اجتماعی برجسته و از نقش ارزشمند فضای مجازی به خوبی استفاده می شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، "تهدیدهراسی" را یکی از نقاط ضعف روابط عمومی ها در ایران توصیف کرد و گفت: در این مدل از رفتار، روابط عمومی ها فقط زمانی به اتفاقات واکنش نشان می دهند که سازمان آنها مورد انتقاد قرار بگیرد؛ البته که باید به انتقادات پاسخ داده شود اما پایه گذاری اقدامات بر اساس "تهدیدهراسی" به معنای مرگ جایگاه "روابط عمومی" خواهد بود.

انتقال درست اخبار، سرمایه اجتماعی را افزایش می دهد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: فعالیت روابط عمومی ها باید بر اساس افق سازی هوشمندانه باشد که این قضیه باعث پویایی فعالیت این جایگاه خواهد شد؛ انتقال درست اخبار به مرور زمان باعث افزایش سرمایه اجتماعی خواهد شد.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افت بازار سرمایه جلوگیری کرده است

شریعتمداری، با تاکید بر اینکه بازار سرمایه ایران از ابتدای سال به عرضه سهام شرکت های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متکی بوده، اضافه کرد: از ابتدای سال تا قبل از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس(EFT)، تنها عرضه کننده در بازار بورس ایران، زیرمجموعه های ین وزارتخانه بوده است. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این بازه زمانی شرکت های تامین سرمایه، شستا، صبا تامین و پگاه را عرضه کرده است.

وی با تاکید بر نقش مهم روابط عمومی در اطلاع رسانی دستاوردهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: این وزارتخانه از افت بازار سرمایه جلوگیری کرده که این عملیات از طریق ایجاد یک بازار 140 هزار میلیارد تومانی در بازار سرمایه کشور انجام شده است.

پرداخت 200 تا 600 هزار تومان وجه نقد به سه میلیون خانوار

شریعتمداری با اشاره به شیوع کرونا و شرایط خاص حاکم در کشور، اظهار کرد: این مساله باعث لطمه به 13 رسته شغلی در سطح کشور شده که حدود یک میلیون واحد صنفی و صنعتی را به طور جدی تهدید کرده است. به دلیل همین شرایط، حدود 700 هزار نفر در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام شده اند. مجموع این مسائل باعث افزایش فقر نسبی در جامعه شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بر اساس اطلاعات موجود در سامانه اطلاعات رفاه ایرانیان، سه میلیون خانوار که حداقل های تمکن مالی را دارند، شناسایی شده اند اضافه کرد: این افراد در هیچ جایی بیمه نشده، وامی نگرفته یا ماشینی نخریده اند. به این سه میلیون خانوار در طول چهار ماه بین 200 تا 600 هزار تومان وجه نقد پرداخت و در ماه مبارک رمضان نیز این مبلغ دو برابرشد.

شریعتمداری ادامه داد: علاوه بر کسانی که از طریق سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام(ره) تحت پوشش قرار دارند، کسانی که به این دو نهاد هم مربوط نیستند اما جزو فقرا محسوب می شوند نیز مورد توجه دولت قرار گرفته اند.

وام 12 درصدی برای 13 رسته شغلی

وی با تاکید بر ضرورت صیانت از مشاغل ادامه داد:  جمع زیادی در واحدهای صنفی در 13 رسته شغلی مشغول به کار هستند که برای حفظ این مشاغل یک وام قرض الحسنه 12 درصد را در اختیار این بنگاه ها قرار داده ایم. همچنین به ازای هر کارگر از کارگاه هایی که به صورت مستقیم تعطیل شده اند 16 میلیون تومان و کارگاه هایی که به صورت غیرمستقیم تعطیل شده اند نیز 12 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود.

در ادامه این نشست حامد شمس، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، گزارشی از نحوه فعالیت های این مرکز در سال گذشته ارائه کرد و با تاکید بر ضرورت توجه به ارتقای سرمایه اجتماعی در فعالیت های این مرکز، گفت: ما بدون کمترین تبلیغات در فضای مجازی و صرفا از طریق پاسخگویی به مخاطبان در این فضا توانسته ایم مخاطبان خود را افزایش دهیم.

در پایان این نشست ویدئویی در حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مدیران روابط عمومی برتر استانی، امیرافشین اشکانی (استان سیستان وبلوچستان) محبوبه پزشکی نیا (مرکزی) و مهین شهابی (خراسان شمالی) با اهدا لوح تقدیر و قدردانی شد.

یادآور می شود مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم نیز به همراه مهدی گلپایگانی مدیر روابط عمومی در این ویدئو کنفرانس حضور داشته و به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

مدیرکل استان قم با تاکید بر اهمیت نقش روابط عمومی در اعتلای اهداف سازمانی گفت : اهمیت دادن به روابط عمومی در حقیقت اهمیت دادن به اهداف یک سازمان است که این مهم باید مورد توجه مسئولان ستادی و اجرایی قرار گیرد

وی با اشاره به وجود برخی از مشکلات خواستار برطرف سازی آنها و پیداکردن راهی برای رفع مشکلات مطرح شده افزود : ایجاد انگیزه در بین روابط عمومی ها امری بدیهی است و برطرف سازی برخی از این مشکلات تا حدودی این امر را میسر خواهد نمود.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید