اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم: ۶۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا در قم تخصیص یافت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم میلیارد اعتبار بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا در قم
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی : ۶ هزار و ۴۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای بنگاه‌های زیان آسیب‌دیده به دلیل ویروس کرونا در این استان تخصیص یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم : مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی درجلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، گفت: شیوه‌نامه پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های ضرر دیده در ویروس کرونا ابلاغ‌ شده‌است و واحدها تا پایان خردادماه فرصت دارند در سامانه کارا ثبت‌نام نمایند.

وی اضافه کرد: مبلغ درنظر گرفته‌شده برای استان قم به تفکیک دستگاه‌ها و بانک‌ها اعلام‌ شده‌است و این مبلغ نیز ویژه بنگاه‌هایی است که دلیل شیوع ویروس کرونا آسیب جدی متحمل شده‌اند.

وی ادامه داد: در شیوه‌نامه پرداخت تسهیلات تاکید شده‌است که بانک‌ها نمی‌توانند این مبلغ را بابت چک‌های برگشتی، معوقات و بدهی‌ها مسدود نمایند.

به گفته کاویانی، ‌نرخ سود این تسهیلات ۱۲ درصد است که اقساط آن از اول مهرماه آغاز می‌شود و مدت بازپرداخت آن نیز ۲۴ ماه می‌باشد.

وی با بیان این‌که روش گرفتن سفته درجدول مربوط به تسهیلات مشخص‌ شده‌است، گفت: همچنین در زمینه کارگاه‌هایی که تعطیل ‌شده‌است،‌ به ازای هر فرد ۱۶۰ میلیون ریال و برای کارگاه‌های فعال ۱۲۰ میلیون ریال درنظر گرفته ‌شده‌است.

وی افزود: ملاک عمل میانگین لیست بیمه آبان، ‌آذر و دی‌ماه سال گذشته می‌باشد و نظارت بر عهده اداره تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اضافه کرد: دستگاه‌های اجرایی استان باید در مدت سه روز نتیجه بررسی‌ها را به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کنند و این وزارتخانه نیز مشمولان را به بانک معرفی و بانک نیز باید در مدت یک هفته تسهیلات را پرداخت نماید.

۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید