اخبار

تأکید مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم بر لزوم توجه به آسیب‌های اجتماعی قشر کارگر

تأکید مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم بر لزوم توجه به آسیب‌های اجتماعی قشر کارگر
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم بر لزوم توجه به آسیب‌های اجتماعی قشر کارگر در استان و تسریع در برطرف نمودن آن تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم : مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان در گفتگو با روابط عمومی گفت: اداره آسیب های اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و امور اجتماعی زیرمجموعه معاونت  اجتماعی فعالیت دارند که وظیفه رسیدگی به خانه های بهداشت کارگری، تسهیلات اجتماعی کارگران، تیم های ورزشی کارگران و آموزش آسیب های اجتماعی مبارزه با ایدز و اعتیاد و .. را عهده‌دار هستند.

وی با اشاره به مشکلات حاد اجتماعی بین کارگران و خانواده‌های آن‌ها تصریح کرد: متاسفانه اعتیاد در بحث تولید وجود دارد که می بایست آموزش داده و رسیدگی شود اما برخورد با آسیب‌های اجتماعی در محیط کارگری نیازمند ظرافت و حساسیت ویژه ای است.

کاویانی یادآور شد: برخلاف تصور عمومی مردم، کارگران و خانواده‌های آن‌ها در حیطه آسیب های اجتماعی مشکلات جدی دارند اما به جهت نمایان نبودن این موضوع، مردم گمان می‌کنند آن‌ها فقط از مشکلات اقتصادی رنج می‌برند.

وی گفت: ساختمان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دارای مجموعه ورزشی استخر و پیست اسب سواری، سالن بدنسازی و زمین چمن است و کارگران می توانند با داشتن دفترچه تامین اجتماعی با تخفیف بین 25 الی 70 درصد از این امکانات بهره مند شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بیان کرد: با ابلاغیه‌ اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی ، بسیج کلیه ی کارخانجات استان خانه‌های فرهنگ نیز می باشند و ساختمانی به عنوان خانه‌ ی فرهنگ در مرکز شهر پیش‌بینی و افتتاح شده که در حال حاضر نیز فعال می باشد.

۲۲ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید