اخبار

شریعتمداری در پاسخ به نمایندگان مجلس:

اختصاص 270 میلیارد تومان برای خرید تجهیزات جدید پزشکی در مراکز سازمان تامین اجتماعی

شریعتمداری,وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی,تجهیزات پزشکی,تأمین اجتماعی
طرح جامع سطح بندی جدید ارائه خدمات سازمان تامین اجتماعی به کمیسیون بهداشت ارائه شد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: 270 میلیارد تومان منابع برای خرید تجهیزات جدید مثل اسکن، ام آر آی، سنگ شکن و خدمات مورد نیاز پزشکی در مراکز پزشکی سازمان تامین اجتماعی که واجد شرایط دریافت این خدمات بر اساس خطوط راهنمای وزارت بهداشت هستند در دستور کار است که در ماههای باقیمانده سال و از ابتدای سال1400 انجام می شود .

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در پاسخ  به سوالات چند تن از نمایندگان که در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی حضور یافته بود ، گفت:   بخشی از سوالات مربوط به بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی به خصوص اقشار خاصی مثل قالیبافان و افرادی که در مشاغلی مثل صنایع دستی مشغول به کار هستند که در دو بخش دارای مشکلاتی هستند. بود.

وی در این باره توضیح داد: افرادی جدیدی که باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند و همچنان منتظر این اقدام هستند و   کسانی که با عدم پرداخت حق بیمه ممکن است خدمات سازمان قطع شود که این موضوع نیز مورد سوال نمایندگان بود .

وی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی بررسی های حقوقی و مقدماتی را انجام داده است تا با رعایت قانون به جای قطع خدمات با افزایش جرایم مربوط به پرداخت نکردن حق بیمه، استمرار  خدمات را در مجموعه مشاغلی که دارای بیمه بیمه هستند تضمین کند.

شریعتمداری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست تا در جریان تصویب لایحه بودجه سال 1400 ترتیبی اتخاذ شود تا منابع مورد نیاز برای بیمه جدید کلیه  اقشاری که تکلیف پرداخت حق بیمه سهم کل کارفرما یا بخشی از  سهم کارگر که به عهده دولت محول شده بود پیش بینی شود تا در سال 1400 با کمترین مشکل بیمه افراد منتظر بیمه در سازمان تامین اجتماعی فراهم شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به بخش دیگری از سوالات نمایندگان خاطرنشان کرد: بخشی از این سوالات مربوط به ساخت مراکز درمانی جدید ، درمانگاهها ، پلی کلینیک های تخصصی و بیمارستانها بود که طرح جامع مطالعه شده سطح بندی جدید ارائه خدمات سازمان تامین اجتماعی به کمیسیون بهداشت ارائه شد که بر اساس این طرح در 70 شهر و شهرستان که سازمان تامین اجتماعی دارای 20 هزار بیمه شده است ولی مرکز درمانگاهی ملکی برای ارائه خدمات ندارد  در بودجه  1400 با اختصاص مبلغ 3800 میلیارد  منابع جدید عملیات احداث آن به ترتیب اولویت صورت خواهد گرفت .

وی افزود: در کلیه مراکزی که بیمه شده های بالای 20 هزار نفر وجود دارد امکان خدمات در مراکز ملکی فراهم می شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود:  همچنین برای ایجاد عدالت در ارائه خدمات پزشکی برای همه بیمه شدگان در سراسر کشور تفاوت فرانشیز پرداختی در مراکز ملکی و استیجاری یعنی آن چیزی که بیماران پرداخت می کنند برای یکسان سازی تفاهم نامه ای  با وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عمل آمده تا با پرداخت مبلغی در حدود 640 میلیارد تومان سهم فرانشیز افرادی که در مراکزی غیر ملکی سازمان درمان می شوند بتوانیم در پایان سال جاری و از ابتدای سال 1400 نسبت به ارائه خدمات بدون پرداخت مثل مراکز ملکی برای بیمه شدگان اقدام کنیم .

شریعتمداری تصریح کرد: 551   تخت جدید بیمارستانی با اعتباری بالغ بر 1650 میلیارد تومان در برنامه کار1400 سال سازمان تامین اجتماعی است تا بدین ترتیب به تخت های بیمارستانی موجودش اعم از عمومی و ویژه در مراکز ملکی اضافه کند.

۲۲ دی ۱۳۹۹ ۲۱:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید