اخبار

۶۴ درصد جمعیت خانوار قم مشمول دریافت کمک معیشتی دولت شدند

وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم,کمک معیشتی
در جلسه ستاد استانی کرونا مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم گفت: ۶۴ درصد خانواده‌های این استان از کمک‌های معیشتی دولت بهره‌مند شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم : مصطفی کاویانی مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم در جلسه ستاد استانی کرونا که با حضور بهرام سرمست استاندار قم ، معاونین استاندار و سایر اعضای ستاد در سالن کرامت استانداری برگزار شد گفت : هم اکنون در این استان ۳۶۵۸۶۹ خانواده با جمعیت یک میلیون و  ۱۶۲هزار و ۰۷۰ نفر ماهانه از یارانه ۴۵۵ هزار ریالی پرداختی دولت بهره‌مند می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون معیشت برخی از خانواده‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا با چالش مواجه شده است افزود: دولت به منظور حمایت از مردم پرداخت ماهانه کمک معیشتی یک میلیون تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریالی برای هر عضو خانواده برای چهار ماه آخر سال را منظور کرده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی قم گفت: اکنون ۴۲۵هزار خانواده با ۱۳۹۸۰۰۰ نفر ۳۵  درصد از خانواده‌های این استان از این خدمت بهره‌مند شده‌اند و پرداخت این کمک‌ها تا آخر سال نیز تداوم دارد.

کاویانی با اشاره به طرح جدید حمایت جبرانی معیشت خانوارها، گفت: در این طرح، پرداخت کمک بلاعوض یک میلیون ریالی در هرماه به اعضای خانوار در نظر گرفته شده است و افرادی که درآمد ثابتی نداشتند مشمول این طرح می‌شدند.

وی اضافه کرد: دولت همچنین در چهارماه اول سال جاری، کمک هزینه کرونا را برای اقشار کم درآمد و خانواده‌های در کف درآمدی جامعه پرداخت کرده که رقم آن برای خانواده تک نفره ۲۰۰ هزار تومان و برای پنج نفر به بالا ۶۰۰ هزار تومان بود.

۲۶ دی ۱۳۹۹ ۱۷:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید