اخبار

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اعلام کرد:

کاهش زمان صدور مجوز تاسیس آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای به ۳ روز به دستور وزیر تعاون

تعاون، کار و رفاه اجتماعی,استان قم,آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای
حسینی نیا گفت: بر اساس دستور وزیر تعاون در اجرای تحقق شعار سال مبتنی بر تولید پشتیبانی و مانع زدایی‌ها و نیز تحقق برنامه‌های وعده داده شده به مردم و مجلس، صدور مجوز آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد در سراسر کشور حداکثر به سه روز کاری به صورت خودکار رسید.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به نقل از ایرنا «غلامحسین حسینی نیا» معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اظهار داشت: در راستای اصل (۲۸) قانون اساسی و فراهم سازی امکان اشتغال با شرایط مساوی، بهبود فضای کسب و کار و ایجاد فضای رقابتی، تمامی درخواست‌های مجوز تاسیس آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای آزاد منوط به احراز شرایط متقاضیان، در سه روز و به طور اتوماتیک انجام می شود.

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور  افزود: بهبود فضای کسب و کار از ماموریت‌های اصلی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور است.

حسینی‌نیا تصریح کرد: متاسفانه در سنوات قبل به دلیل ممنوع شدن صدور مجوز آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد، بازار سیاه خرید و فروش مجوز آموزشگاه های آزاد در کشور راه افتاده بود که ضمن برطرف شدن مشکل محدودیت در صدور مجوز تاسیس آموزشگاه های آزاد، سرمایه گذارانی که اقدام به راه اندازی آموزشگاه های آزاد بخصوص در رشته های جدید (Hi-Tech) و مورد نیاز بازار کار کنند، مورد حمایت قرار می گیرند.

وی با اشاره  به اهمیت مهارت آموزی در جامعه و نقش این آموزش ها در دستیابی سریعتر جوانان و بیکاران به اشتغال گفت: این مهارت‌ها کمک به افزایش بهره وری شاغلان در صنایع و صنوف و کمک به درآمد و معیشت خانواده می کند از این رو توسعه آموزشگاه های فنی و حرفه‌ای در گستره کشور و مطابق با طرح های کسب و کار بومی و محلی و با تنوعی از حرفه های آموزشی بخصوص حرفه فناوری های نوین از ضروریات امروز بازار اشتغال کشور است.

 معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: اکنون در کشور بیش از ۱۲هزار و ۲۰۰  آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد وجود دارد که عمدتا در تعداد محدودی از حرفه ها فعالیت می کنند.

حسینی‌نیا افزود: پراکندگی آموزشگاه های فنی و حرفه ای در شهرها، بیشتر در مناطق برخوردار با تنوع حرفه های آموزشی پایین است و از طرفی ساکنان حاشیه شهرها، سکونتگاه های غیرسمی و روستاها دسترسی لازم به آموزش های فنی و حرفه ای ندارند.

۲۰ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید