اخبار

اولین نشست شورای هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم برگزارشد.

اولین نشست شورای هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم برگزارشد.
اولین نشست شورای هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم با حضور مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در قم برگزارشد.به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم روز گذشته اولین نشست شورای هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت متبوع با حضور دکتر رستمی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور و مدیران دستگاههای تابعه در سالن جلسات اداره کل برگزارشد.

در این نشست مهندس بازوند بر تعامل با مقامات استانی تاکید کرد و گفت: ارتباط مفید و موثر با نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی و استانداران در این استان بسیار بالاست اما مدیران ضمن حفظ استقلال و عزت اداری، لازم است با مقامات استانی و نمایندگان معزز در جهت پیش برد اهداف و پیشرفت کشور عزیزمان تعامل، همفکری، همکاری و همدل باشند.

در این نشست مهندس بازوند بر تشکیل چهار کمیته راهبردی در استان تاکید کرد و گفت:در دومین گردهمایی آموزشی توانمندسازی مدیران کل اجرایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مقام عالی وزارت به مدیران کل استانها بر تشکیل کمیته های چهارگانه تاکید فرمودند و نسبت به تشکیل کمیته اشتغال داخلی استان با حضور اداره کل فنی و حرفه ای، بانک توسعه تعاون، بانک رفاه کارگران صندوق کارآفرینی امید، کمیته امداد امام خمینی (رحمت الله علیه)، اداره کل بهزیستی و سایر دستگاه های تابعه  تشکیل شده  و گزارش مربوطه ماهانه برای ارایه به مقام عالی وزارت متبوع ارسال شود.

وی افزود: نسبت به تشکیل کمیته سلامت استان با حضور دستگاه های تابعه و مرتبط از جمله بیمه سلامت – علوم پزشکی – بهزیستی اقدام و جلسات هر 2 هفته یک بار برگزار و نسبت به آسیب شناسی و رصد طرح سلامت اقدام شود و نیز در این باره بر کار بخش خصوصی نظارت شود و گزارش مربوطه ماهانه برای ارایه مقام عالی وزارت متبوع ارسال شود.

مهندس بازوند در ادامه بر تشکیل فوری کمیته فقر و مبارزه با آسیبهای اجتماعی تاکید کرد و افزود: نسبت به تشکیل کمیته های فقر زدایی، مبارزه با آسیب های اجتماعی، کارکودک و ... در استان با حضور دستگاه های تابعه و مرتبط از جمله کمیته امداد، آموزش و پرورش  و ...  اقدام شود و گزارش مربوطه ماهانه برای ارایه مقام عالی وزارت متبوع ارسال شود.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قم با بیان اینکه کمیته فرهنگ و رسانه در استان راه اندازی گردد گفت: تلاش شود اقدامات مهم و اثرگذار در اجتماع، فرهنگ، اقتصاد و ...  به افکار عمومی اطلاع رسانی گردد.

وی در پایان افزود: انشاءالله در جلسه آتی بر چگونگی اجرای کمیته ها بحث و تبادل نظر خواهدشد.

در ادامه این نشست دکتر رستمی گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر بیمه پایه ای است که رابطه مبتنی بر سکونت و شغل کشاورزی دارد، این صندوق از شش میلیون خانوار روستایی یک و نیم خانوار را تحت پوشش قرار داده است.لازم به توضیح است که دو میلیون بیمه شده سایر صندوقها هستند که از چهار میلیون خانوار، یک و نیم میلیون خانوار تحت پوشش این صندوق هستند.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات صندوق افزود: در سطح ملی مشکلاتی که با آن مواجه هستیم نا آشنایی با صندوق و عدم اعتماد و ارتباط مردم با صندوق بوده است که این مشکل با اطلاع رسانی درست در سطح ملی قابل حل شدن است.باید کمک کرد تا صندوق به شکلی صحیح معرفی شود.

رستمی با اشاره به حق بیمه  مشمولین این صندوق افزود: 15درصد مجموع حق بیمه از درآمد کشاورز روستایی و ده درصد نیز دولت پرداخت می کند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: انشاءالله استان قم اولین استانی باشد که پوشش صد درصدی داشته باشد و جشن کوچک پوشش صد درصدی را در قم بگیریم.

در ادامه هرکدام از مدیران به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

گفتنی است:  در این نشست مصوب شد در جلسه آتی چگونگی اجرای کمیته های چهارگانه مورد بحث و بررسی قرارگیرد.

۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید