اخبار

کشت گیاه استویا برای اولین باردر قم

کشت گیاه استویا برای اولین باردر قم
برای اولین بارگیاه استویا در اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی قم کشت شد.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان قم امینی کارشناس مسئول تعاون اداره کل و دانشجوی ارشد کشاورزی گفت: برای اولین بارگیاه استویا در اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی قم کشت شد

وی اقزود:  از اواخر اردیبهشت ماه سال جاری کشت  نشاء این گیاه در اداره کل انجام گرفت.

کارشناس مسئول تعاون اداره کل در ادامه با اشاره به تاریخچه کشت این گیاه افزود: در حالت عادی کشت این گیاه در شهر قم فقط در شرایط گلخانه امکان پذیر است ولی در حال حاضر این گیاه در شرایط فضای باز کشت شده است.

در پایان گفتنی است: استویا محصولی است کاملاً طبیعی که به طور مستقیم از طبیعت و گیاهان گرفته شده و امروزه به طور وسیعی، در صنایعی که سال ها از محصولات قندی شیرینی و شکلات، نوشابه های گازدار وسایر صنایعی که در فرایند خود به مقادیر زیاد از این مواد استفاده می کرده اند، کاربرد وسیعی داشته و جایگزین شکر و قند به عنوان عوامل کالری زا شده است.

این گیاه ده ها سال است که در آسیا و جنوب آمریکا  و آمریکای جنوبی مورد استفاده قرار گرفته و می گیرد، ضمن اینکه مصنوعی نیست، سمی نیست و هیچ گونه عوارض جانبی نگران کننده نیز ندارد. استویا مورد تایید "سازمان جهانی سلامت" است و اخیراً به عنوان یک محصول رژیمی مورد تایید "سازمان غذا و داروی آمریکا" قرار گرفته است.

استویا یک پیشنهاد و یک راهکار بزرگ در جایگزین کردن شیرینی ها برای کسانی که روزانه به مقدار کالری مصرفی خود توجه دارند می باشد. این محصول به هیچ میزان کالری ندارد و جای هیچ نگرانی برای استفاده از آن وجود ندارد.

 

۳۰ اَمرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید