اخبار

اداره تعاون،کارورفاه اجتماعی شهرستان قم افتتاح شد.

اداره تعاون،کارورفاه اجتماعی شهرستان قم افتتاح شد.
اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان قم به مناسبت گرامیداشت هفته دولت و با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز چهارشنبه درآیینی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قم "رضاسیار" فرماندار این شهرستان در این مراسم که با حضور نجفی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، رضوی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، نوپوش مشاور استاندار، نصراله بازوند مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قم، نمایندگان کارگری کارفرمایی و اتاق تعاون،معاونین، روسا و کارکنان خدوم تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قم برگزار شد گفت : راه اندازی این اداره به منظور تسریع و تسهیل در ارائه خدمات به مراجعان و انجام امور کارگران، کارفرمایان و تعاونگران شهرستان یکی از بزرگترین و با ارزش ترین اقدام در هفته دولت است که  صورت گرفته است.

"سیار" گفت: با هماهنگی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی و هماهنگی های درون شهرستانی و در راستای اقتصاد مقاومتی و رسیدگی به طرح های تولیدی و تشکیل تعاونی ها اداره کار شهرقم راه اندازی شده است.

وی گفت: یکی از دغدغه های دولت و مردم موضوع اشتغال می باشد که با راه اندازی این اداره  موضوع اشتغال جوانان به صورت جدی تر پیگیری خواهد شد.

فرماندار شهرستان قم به ظرفیت های موجود در شهرستان اشاره کرد وگفت: باید از پتانسیل های موجود  بخش خدمات گردشگری کشاورزی و صنعتی به منظور اشتغال جوانان استفاده کرد.

"سیار" همچنین بر راه اندازی طرح های اشتغالزایی خانگی تاکید کرد وگفت:از طرح های مذکور در جهت ایجاد اشتغال حمایت خواهد شد.

رضوی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز راه اندازی این اداره را به عنوان منشاء خیر برای مردم شریف قم عنوان کرد وگفت:موضوع ایجاد اشتغال جوانان باید به عنوان یکی از موضوعات اساسی پیگیری شود.

وی گفت: بر ما مسئولین واجب است تا زمینه ی اشتغال را برای جوانان جویای شغل از طریق ارائه ی راهکارهای جدید فراهم کنیم.

"بازوند"مدیر کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان قم نیز در این مراسم با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی گفت: مسئله ی اقتصاد مقاومتی به عنوان یکی از مقوله های کاملا آگاهانه، کارشناسی شده و بجایی است که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد و راه برون رفت از تنگناها و گره های اقتصادی کشور نیز همین اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی است.

وی گفت:اگر بخواهیم یک کشور توسعه یافته داشته باشیم باید از منابع اقتصادی ونیروهای انسانی در اختیار خودمان به صورت بهینه استفاده کنیم.

مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان قم راه اندازی اداره شهرستان قم را موجب خدمت رسانی و توسعه ی این شهرستان عنوان کرد و گفت: با فعال کردن تعاونی ها و حضور مردم در فعالیت های اقتصادی و حمایت مالی از طرح های تولیدی موجب تولید درآمد و ایجاد شغل برای مردم خواهیم شد

وی گفت: در راستای ایجاد اشتغال، از بنگاه های تولیدی کوچک و متوسط حمایت خواهد شد و اثرات طرح های اقتصادی نیز باید برای مردم قابل لمس باشد.

نوپوش مشاور استانداردراین آیین گفت : راه اندازی این اداره به منظور تسریع و تسهیل درارائه خدمات به مراجعان صورت گرفته است .
وی اضافه کرد: همچنین به دلیل کاهش تردد درون شهری با توجه به بعد مسافت طولانی ادارات و نیز کاهش میزان مصرف انرژی و آلودگی هواو تسهیل گردش کار اداری این اداره تاسیس وراه اندازی شده است.

وی درپایان گفت:ما امیدواریم این اقدام گشایشی در کار صنعت و تولید و قدمی در جهت رفع موانع تولید استان باشد انشاءالله

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت : ما بعنوان مسئول در نظام جمهوری اسلامی و در حوزه مسئولیت  خود  با کارگران که عمدتا از اقشار آسیب پذیر جامعه نیز هستند مواجه بوده  و موظف به خدمت رسانی مطلوب به این قشر زحمتکش هستیم  باید از  خدمات ما به نحو ملموس و شایسته بهره برداری نمایند که بحمدالله تا کنون توانسته ایم با انجام اقدامات موثری تا حد زیادی دروزارت  تعاون،کارورفاه اجتماعی بطور ملموس به مراجعان ومردم خدمت رسانی نموده و رضایت آنان را تامین نماییم.

نجفی  با اشاره به این مطلب که وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی متولی و عهده دار مسائل کارگری، کارفرمایی و تعاونگران بوده و باید در تمامی رفتارها،اقدامات ، اهداف و مباحث مرتبط با وظایف این وزارتخانه بر روی موضوع کاروکارگرتمرکز نماییم و در کنار این مهم به فعالیتهای کارفرمایان نیز ارج نهاده و از آنان نیز حمایت کنیم ولی باید همواره بگونه ای عمل نماییم تا کارگران و مردم در مراجعه به  وزارت حس نکنند که حقی از آنان تضییع گردیده است

وی مهمترین وظیفه وزارت را اجرای عدالت در مراجع رسیدگی و استیفای حقوق مظلوم در رابطه با کارگران وکارفرمایان خوانده و بر آن تاکید نمود.

معاون وزیر در ادامه تصریح کرد: انشاءالله در سال اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل  بخش عظیمی از دغدغه های کارگران با تدابیر مناسب وزارت تعاون کارورفاه اجتماعی که یکی ازمهمترین دستگاهها در اجرای اقتصاد مقاومتی می باشد رفع گردیده و زمینه توسعه اشتغال و رفع موانع تولید در کشور فراهم آید.

وی با اشاره به اهمیت سیاست گذاری درزمینه افزایش کیفیت و کمیت خدمت رسانی به کارکنان و ارباب رجوع، استقرارنظام جامع رفاه کارکنان و تدوین برنامه جامع مربوط به اصلاح ساختار نظام پرداخت با رعایت عدالت را از دیگر اولویت های این معاونت اعلام کرد.

استقرار نظام مدیریت هزینه و درآمد به منظوررعایت صرفه جویی درمصارف و عدالت در توزیع منابع و امکانات،  برنامه ریزی به منظور شفاف سازی شیوه های هدایت ونظارت براجرا درزمینه های مالی،‌ پشتیبانی و اداری و ایجاد بسترمناسب درخصوص توانمند سازی سرمایه انسانی از دیگر مواردی بود که نجفی به عنوان اولویت های معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بدانها اشاره کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اهمیت مطالعه وارائه پیشنهاد درخصوص استقرارنظام بودجه ریزی عملیاتی وتوزیع عادلانه منابع و تجهیزات، ایجاد هماهنگی وتعامل با سازمان های وابسته درخصوص مدیریت منابع انسانی را از دیگر موارد و اولویت های این معاونت در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی کرد.

در ادامه مراسم نمایندگان کارگران،کارفرمایان و تعاونگران استان هریک به ارائه  نقطه نظرات،مسائل، مشکلات و پیشنهادات خود پرداختند.

در این مراسم "مصطفی کاویانی" رئیس بازرسی سابق اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان قم به عنوان اولین سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرقم منصوب شد.

 

۶ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید