اخبار

رونمایی از سامانه پالایش بیمه کارگران ساختمانی در قم

رونمایی از  سامانه پالایش بیمه کارگران ساختمانی در قم
سامانه پالایش بیمه کارگران ساختمانی به مناسبت هفته تعاون در جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر رونمایی شد.

 به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم سامانه پالایش بیمه کارگران ساختمانی شب گذشته  با حضور دکتر حسینی قائم مقام وزیر، سید مهدی صادقی استاندار، ذوالنور نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، ذاکری رئیس سازمان صنعت و معدن قم، بازوند مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم، قائم‌مقام دادگستری قم، مدیران دستگاههای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تعاونگران،  شرکای اجتماعی و تشکلهای کارگری و کارفرمایی به مناسبت هفته تعاون و در جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر در مجتمع یاوران مهدی(عج) مسجد مقدس جمکران رونمایی شد.

اکبر شوکت رئیس کانون انجمن صنفی کارگران ساختمانی کشور در این مراسم اظهار داشت: حدود یک‌میلیون و 400 هزار کارگر ساختمانی در کشور وجود دارد که حدود یک‌میلیون و صد هزار نفر آن‌ها بیمه هستند.

وی بابیان اینکه 800 هزار خانواده تحت پوشش بیمه کارگری هستند، خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این سامانه و پالایش بیمه کارگران ساختمانی می‌توانیم گام مهمی برای بیمه کردن جاماندگان از این بیمه انجام دهیم.

شوکت با بیان اینکه سامانه پالایش بیمه کارگران ساختمانی بر روی سامانه رفاه ایرانیان راه اندازی شده است، گفت: کارگران ساختمانی که تاکنون بیمه نشده‌اند با مراجعه به این سایت مشخصات خود  را وارد می‌کنند.

شوکت در خصوص نحوه ثبت نام در این سامانه گفت:  در مرحله بعد انجمن‌های صنفی بر اساس اطلاعات وارد شده توسط کارگر ساختمانی در هر شهر به بازرسی های میدانی می پردازند و مستندات خود را در اختیار سربازرسان استان قرار می دهند تا در نهایت به تایید آنها برسد.

شوکت در پایان با اشاره به اینکه راه اندازی این سامانه نتیجه مصوبه کارگروه رفع موانع اجرایی بیمه کارگران ساختمانی بوده است، اظهار امیدواری کرد که سامانه پالایش بیمه کارگران ساختمانی بتواند تمام کارگران ساختمانی واقعی را که تاکنون بیمه نشده‌اند شناسایی کند.

لازم به ذکر است که سامانه پالایش بیمه کارگران ساختمانی پیش از این به صورت پایلوت در 4 شهر نکا، ساوه، ازنا و خرمشهر راه اندازی شده است.

 

۱۸ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید