اخبار

دیدار صمیمی استاندار قم با تعاونگران به مناسبت گرامیداشت هفته تعااون

دیدار صمیمی استاندار قم  با تعاونگران به مناسبت گرامیداشت هفته تعااون


استاندار قم در نشست با تعاون گران استان با اشاره به سهم پر رنگ بخش تعاون در عملیاتی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی، گفت: تعاونی ها باید در سیاستگذاری‌های خود به ارکان اقتصاد مقاومتی توجه ویژه داشته باشند.
سید مهدی صادقی استاندار قم در اولین جلسه ستاد عالی هماهنگی امور توسعه و تعاون استان که در سالن امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، با تبریک هفته تعاون به تلاش گران عرصه تعاون اظهار کرد: چارچوب اصلی توسعه شرکت های تعاونی باید حرکت در مسیر اجرای قانون باشد.
صادقی با اشاره به لزوم ارائه راهکارهای عملی در مسیر توسعه تعاونی ها، افزود: مدیران با جدیت مراحل قانونی و سیر اداری کار برای تأسیس و فعالیت شرکت های تعاونی را هموار کنند.
وی تاکید بر لزوم قانونمداری شرکت های تعاونی افزود: هرگونه فعالیتی در قالب شرکت تعاونی می بایستی در چارچوب قوانین و مقررات انجام و با هرگونه تخلفی در این زمینه برخورد شود.
استاندار قم همچنین تأکیدات مقام معظم رهبری در اجرای سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: چارچوب وظایف هر بخش از جمله تعاون در حوزه اقتصاد مقاومتی باید تعیین شود.
وی با بیان این که تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند مشارکت اقشار مختلف جامعه است خاطرنشان کرد: با اصلاح نگاه ها و پرهیز از پیچیدگی های قانون، می توان زمینه رفع مشکلات را فراهم کرد.
نماینده عالی دولت با اشاره به لزوم تلاش برای ایجاد زیرساخت های توسعه اقتصاد روستایی، اضافه کرد: حمایت از شرکت تعاونی های روستایی و دهیاری ها با استفاده از ظرفیت فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی و تقویت این تعاونی ها امری ضروری است.
وی ضرورت تلاش برای حفظ و تقویت اعتماد عمومی را یادآور شد و افزود: سرافرازی ایران به نفع همه مردم این کشور اختصاص دارد به همین علت اگر در راستای تقویت بنیه اعتمادی مردم نسبت به دستگاه‌های حاکمیتی تلاش نکنیم در مقابل عملکرد خود مسؤول بوده و نمی‌توانیم به اهداف مورد نظر برسیم.
استاندار قم با اشاره به مشکلات و موانع بخش های تولیدی و اقتصادی، شناسایی و تجمیع نظرات و پیشنهادات واحصاء کارشناسی مشکلات موجود را خروجی جلسات اقتصادی عنوان و اضافه کرد: با اجرای برجام آثار تحریم‌ها نسبت به گذشته کاهش یافته است و امیدواریم در فرآیند زمانی مشخصی اثرات گسترده‌تری در رشد اقتصادی کشور دیده شود.
لازم به ذکر است در این جلسه مدیران تعدادی از شرکت های تعاونی استان طی سخنانی با اشاره به مهم ترین مسائل کاری خود، خواستار مشارکت و همکاری بیشتر دستگاه های دولتی استان برای رفع موانع پیش روی بخش تعاون شدند.

 

۲۳ شهریور ۱۳۹۵ ۱۴:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید