اخبار

نشست بررسی مشکلات مشاغل خانگی قم برگزار شد.

نشست بررسی مشکلات مشاغل خانگی قم برگزار شد.
بررسی و رسیدگی به مشکلات مشاغل خانگی استان قم با حضور مسئول دبیرخانه ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم، دراین نشست که صبح امروز در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم برگزار شد  راهکارهای بررسی مسائل و مشکلات فراروی طرح های مشاغل خانگی استان با حضور نمایندگان اداره کل جهاد کشاورزی،و دانشگاه علوم پزشکی قم مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت.
رئیس اداره اشتغال و مسئول دبیرخانه ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی قم در آغاز این نشست با ابراز خرسندی از برگزاری نخستین دَور این نشست ها در اداره کل اظهار امیدواری کرد، برگزاری اینگونه نشست ها در راستای حل مشکلات اشتغال و سرمایه گذاری دراستان بخصوص حوزه مشاغل خانگی مثمرثمر واقع گردد.
فاطمی نیابا اشاره به ضرورت و جایگاه مشاغل خانگی در افزایش فرصت های شغلی دراستان ونقش مؤثر این مشاغل در کاستن از نرخ بیکاری جامعه، خواستار همکاری بانک های عامل با دبیرخانه اشتغال و سرمایه گذاری استان ها برای اجرای هرچه بهتر این طرحها گردید.
وی ظرفیتها وپتانسیلهای استان  را در حوزه اشتغال مناسب ارزیابی نمود و افزود: با توجه به قدمت و سابقه شغل های خانگی در این استان و فرهنگ آن در بین مردمان این خطه، می توان از بستر مشاغل خانگی در راستای ایجاد شغل و کاهش بیکاری به نفع استان بهره برد.

وی خاطرنشان ساخت: برای استمرار وپایداری و نظارت برمشاغل خانگی نیازمند افراد پشتیبان هستیم چراکه رقابت بخصوص دربازار فروش، مهمترین عنصرتضمین کننده موفقیت تولید کننده است.

       شایان ذکر است مشاغل خانگی؛ آن دسته از فعالیت هایی هستندکه توسط عضو یا اعضا خانواده ها در فضای مسکونی ودر قالب یک طرح کسب و کار بدون مزاحمت و ایجاد اخلال در آرامش واحد های مسکونی همجوار شکل می گیردو منجر به تولید خدمت ویا کالای قابل عرضه به بازار خارج از محیط مسکونی می گرددهمچنین منظور از پشتیبان در طرحهای مربوط به مشاغل خانگی ؛اشخاص حقیقی یا حقوقی هستند که مسئولیت حمایت از تعدادی از شاغلین خانگی را در کل فرآیند تولید و  ارائه خدمات، اعم از آموزش، تهیه و توزیع مواد اولیه و ابزار کار(حسب مورد ) ، مشاوره ، طراحی ، نوآوری ، بسته بندی ، بازاریابی و فروش به عهده می گیرند. ومستقل (خوداشتغالی) نیزنوعی اشتغال  است که فرد می تواند با اتکاء به توان شخصی، خلاقیت و ابتکار ، به شکل خویش فرمایی به فعالیتهای تولیدی و خدماتی بپردازد که در نتیجه منجر به کسب در آمد و ایجاد فضای کسب و کار می شود

۲۵ مهر ۱۳۹۵ ۱۳:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید