اخبار

بیمه تکمیلی کارگران از اولویت های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم است.

بیمه تکمیلی کارگران از اولویت های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم است.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم؛ ابوالقاسمی رئیس اداره امور اجتماعی گفت:با پیگیری های انجام شده، این اداره کل برخورداری هر چه بیشتر تعداد کارگران از بیمه تکمیلی را از اولویتهای کاری خود قرار داده است.

رئیس اداره امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم در گفت و گو با مدیر روابط عمومی با اشاره به تلاش اداره کل برای ارائه تسهیلات مناسب برای کارگران فعال در این استان اظهار داشت:یکی از دستورکارهای اصلی این مجموعه، به بستر سازی و تسهیل شرایط برای برخورداری کارگران از بیمه تکمیلی معطوف می شود.

ابوالقاسمی با تشریح لزوم اجرای طرح بیمه تکمیلی و اهمیت آن که موجب تحقق نیازهای رفاهی کارگران و افزایش بهره وری و رضایتمندی کارفرمایان و کارگران خواهد شد عنوان کرد: نیروی انسانی مهمترین منابع سازمانی و عامل اصلی تولید است. دقت در جذب و گزینش نیروی متخصص ، متعهد و با تقوا ، ارتقاء توانمندی ها و شکوفائی استعدادهای ایشان در آینده سازمان و تولید تأثیرات مطلوبی برجای خواهد گذاشت.در طی زمان توجه به بعد تخصصی و توجه صرف روی تولید و بهره وری و عدم توجه به سایر نیازهای روحی و روانی نیروی کار منجر به بروز حواث محیط کار ، بروز اختلالات در خانواده و مشکلات فردی و اجتماعی را در پی خواهد داشت. ارائه آموزشهای لازم ، حسن معاشرت ، روحیه مشارکت پذیری، خیرخواهی ، نوع دوستی منجر به ارتقاء فرهنگ کار خواهد شد و غفلت از آن ضایعات جبران ناپذیری بر کار و تولید خواهد گذاشت. اجرای فصل هشتم قانون کار که به جنبه های رفاهی و اعتلای سطح امنیت و توجه به استعدادهای موجود در نیروی کار میپردازد موجب رضایتمندی نیروی کار می شود.

ابوالقاسمی در ادامه با اشاره به اجرای برنامه های پیشگیری اولیه از آسیبهای اجتماعی درمحیطهای کارگفت:به منظور کمک به کارگران و گروههای کارگری در توانمندسازی و استقلال شخصی و اجتماعی، آموزش مهارت های زندگی ، آشنایی با مواد مخدر صنعتی و عوارض و پیامده ای آن ، آموزشهای فرزند پروری برای خانواده های کارگران در دستور کار قرار دارد. بطور کلی هر نوع آموزشی که منجر به ارتقاء وضعیت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کارگران شود ، آموزش مهارت زندگی گفته می شود. و در دستور کار این بخش قرار دارد

وی افزود:با عنایت به تلاش ها و پیگیری های مستمر انجام شده و ارائه آموزش های لازم برای کارگران با هدف کاهش و مهار آسیب های اجتماعی از دیگر اهداف اصلی مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان محسوب می شود و با تدابیر و تمهیدات پیش بینی شده، تلاش می کنیم مخاطرات احتمالی مرتبط با این عرصه(تهدیدات اجتماعی) را به حداقل ممکن کاهش دهیم.

ابوالقاسمی گفت:عمده این آموزش ها در قالب طرح کاج (کاربست پیشگیری از اعتیاد در محیطهای کاری در کارگاه هایی با ظرفیت بیش از ۵۰ نفر  که دارای خانه بهداشت و مسئول بهداشت هستند بامشارکت برخی دستگاه های مسئول  همچون مجموعه انتظامی و بهزیستی اجرایی می شود

وی در خاتمه یادآور شد:توانمند سازی کارگران به عنوان یکی از نیروها و اقشار تأثیرگذار جامعه از دستور کارهایی است که برای تحقق آن، حتی المقدور از هیچ اقدام سازنده ای دریغ نخواهیم کرد.

۲۶ مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید