اخبار

مسائل و مشکلات تعاونی‌های تولید کننده آجر ماشینی قم

مسائل و مشکلات تعاونی‌های تولید کننده آجر ماشینی قم


به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم، صبح امروز نشست بررسی مسایل و مشکلات شرکتهای تعاونی ها ی تولید کننده آجر ماشینی در قم  با حضور دهقان مسئول توسعه تعاونیهای اداره کل،نماینگان دستگاههیا اجرایی  و جمعی از مدیران شرکت‌های تعاونی تولیدی آجر ماشینی استان در سالن جلسات اداره کل  برگزار شد.

در این نشست حسن خراسانی مدیرعامل شرکت تعاونی تامین نیاز آجر ماشینی بیان کرد: شرکت تعاونی آجر ماشینی در شهرک صنعتی محمودآباد مستقر است که زحمات فراوانی متحمل شده تا از خاک آنجا آجر ماشینی ازنظر تنوع و کیفیت تولید کند.

مدیرعامل شرکت تعاونی تأمین نیاز آجر ماشینی بابیان اینکه بخشی از مشکلات تعاونی‌ها مربوط به بروکراسی اداری است، گفت: ایجاد و نگهداری واحدها هزینه‌بر است همچنین مهم‌ترین مشکل این است که محصول آجر از استان‌های دیگر باکیفیت پایین‌تر به استان وارد می‌شود و باید از ورود این محصولات جلوگیری کنیم.

خراسانی افزود: به‌دلیل سخت‌گیری‌هایی که از سوی اداره استاندارد و سازمان محیط‌زیست می‌شود این مشکل به وجود آمده و این مسئله فراملی است چراکه استفاده از آجرهایی باقیمت بالاتر برای مصرف‌کننده مقرون‌به‌صرفه نیست.

وی ادامه داد: تحولاتی که در اقتصاد کشور از جهت تحریم ها و رکود به وجود آمد و به دنبال آن عدم فروش و عدم رونق بازار عاملی شد که این  شرکت تعاونی با بحران عدم فروش و عدم رونق بازار در سطح استان و کشور مواجه شود.

دهقان سرپرست توسعه تعاونیهای اداره کل گفت: صنعت آجر،صنعتی قدیمی، بزرگ و ریشه ای با امتیازات خاص در ایران و جهان است.

وی با بیان اینکه باید پی ایده ها و طرح های نو و نوسازی در صنایع آجر باشیم ادامه داد: هیچ کالایی به اندازه آجر دیوارهای اروپا را در بر نگرفته و با اطمینان می گویم هیچ محصولی در اروپا نتوانسته جای آجر را پر کند و مجموعه امتیازاتی که آجر دارد باعث شده، همچنان پر مصرف باقی بماند

موضوعاتی مرتبط با واحدهای آجر ماشینی مطرح بوده که قابل حل هستند و باید همگی در تعامل با هم آنها را حل کنند.
کلیه سازندگان و پیمانکاران ساختمانی به موجب قانون مکلف به استفاده از مصالح دارای نشان استاندارد هستند.

پیکانی، نماینده سازمان نظام مهندسی فرهنگسازی برای بکارگیری آجررا خواستار شد و یادآور شد: در خصوص بکارگیری آجر نیازمند فرهنگ سازی هستیم و بهتر است نمایشگاهها و همایشهایی را با حضور دست اندکاران در این رابطه برگزار کنیم.

دخانچی مدیرعامل شرکت آجر تخت جمشید ارزان فروشی را مهمترین مشکل حال حاضر این صنعت در استان قم برشمرد که یکی از دلایل اصلی آن رقابت ناسالم واحدهای آجر است.وی ایجاد مرکز فروش مشترک  در  استان را لازم دانست.

۱۲ آبان ۱۳۹۵ ۱۵:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید