اخبار

تشکیل اتحادیه تعاونی های کشاورزی استان قم

تشکیل اتحادیه تعاونی های کشاورزی استان قم
تشکیل اتحادیه تعاونی های کشاورزی، استان قم در دستور کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم؛ در جلسه ای که با حضور کبیری رئیس تشکیل تعاونی های اداره کل، مدیرعامل اتحادیه سراسر کشور و مدیران عامل شرکت های تعاونی  کشاورزی در اداره کل تعاون قم و با همت یکی از مدیران عامل شرکت تعاونی دامپروری سرکار خانم عبدی برگزار شد، تشکیل اتحادیه تعاونی های کشاورزی در دستور کار اداره کل قرار گرفت.
 
در ابتدای این جلسه کبیری رئیس اداره  تشکیل تعاون اداره کل ضمن خیرمقدم  مختصری در زمینه اهمیت تشکیل اتحادیه  و فرآیند تشکیل آن مطالبی را عنوان نمود.

سپس آزاد مدیر عامل اتحادیه سراسر کشور در خصوص ظرفیتهای موجود و همچنین بتانسیل استان در ارتباط با دامپروری استان ایراد نمود و هدف ازتشکیل این اتحادیه را  پیشرفت اداهر امور  و همچنین حفظ و حمایت تعاونی های عضو و ایجاد هماهنگی و توسعه بخش دامپروری و کشاورزی استان دانست.

وی در پایان برخی از وظایف اتحادیه را برشمرد و گفت:فراهم کردن امکانات توسعه و ترویج تعاونیها، آموزش حرفه ای و جمع آوری اطلاعات مورد لزوم اعضاء،نظارت بر فعالیت شرکتهای عضو به منظور اطمینان از اجرای مقررات، ایجاد هماهنگی و همکاری بین شرکتها و اتحادیه های عضو یا داوری و رفع اختلاف بین واحدهای تعاونی عضو در صورتی که در اساسنامه آنها پیش بینی شده باشد از وظایف این اتحادیه است.

  در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر در زمینه اهداف و پتانسیل های موجود در حوزه  تعاونی های کشاورزی، نیازسنجی ها، هماهنگی ها مورد ارزیابی قرار گرفت.

 در پایان کبیری رئیس تشکیل تعاوینهای اداره کل با اعلام آمادگی در تسهیل فرایند شکل گیری اتحادیه تعاونی های کشاورزی در استان تصریح کرد: برابر سیاست‌های اصل 44 و در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص اقتصاد مقاومتی، مردم سازی اقتصادی در بخش کشاورزی و تقویت همکاری میان فعالین بخش در حال پیگیری و اقدام می باشد

 

۱۸ آبان ۱۳۹۵ ۱۴:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید