اخبار

جشنواره امتنان از استعدادهای نیروی کار در قم برگزارشد.

جشنواره امتنان از استعدادهای نیروی کار در قم برگزارشد.
بازوند مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم :کمیته ایمنی در کشور ضرورت است و باید منسجم عمل کند.


به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم؛ در شامگاه بیستم بهمن 1395 جشنواره امتنان از استعداد های درخشان نیروی کار که با حضور دکتر طاهایی مشاور وزیر و صادقی استاندار قم، امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلش شورای اسلامی، فصیحی مشاور محترم ریاست معزز مجلس شورای اسلامی، موسوی معاون امور اقتصادی استانداری قم، خاکی رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معاون و کشاورزی قم، نوپوش مشاور صنعت استانداری قم، مهندس بازوند مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان قم ،شوکت رئیس کانون انجمن های صنفی کارگری و حرف استان قم ،جابری رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان قم، مروی دبیر کانون انجمن های صنفی کارفرمایان استان قم،شیری رئیس تشکل های کارگری حرف استان قم،فرمانده سازمان بسیج کارگری سپاه علی ابن ابیطالب(ع) سرهنگ مرادی،مدیران دستگاه های تابعه تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان قم و مدیران دستگاههای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیران دفاتر کفالت،اقامت و اشتغال اتباع خارجی و قشر عظیمی از کارگران،کارفرمایان و تعاونگران استان قم در سالن امام علی (ع) اتاق بازرگانی قم برگزار شد.

نصراله  بازوند در این مراسم که به مناسبت فرا رسیدن سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد در ابتدا ضمن تبریک دهه فجر و گرامی داشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همگان را به حضور در راهپیمایی بیست و دوم بهمن ماه دعوت کرد.

رئیس کمیته کارگری، کارفرمایی و تعاونی‌های ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی بیان کرد: از بین کسانی که شهریور ماه امسال در سایت ثبت نام کرده‌اند، افراد دارای صلاحیت بیشتر، بر اساس شاخص‌های اختراع، خلاقیت، نوآوری، رعایت مسائل زیست محیطی، ایثارگری، تحقیق و پژوهش و... برگزیده شده‌اند.وی در ادامه یادآور شد: از برگزیده‌های این جشنواره،  اردیبهشت سال بعد در مراسمی با حضور رئیس جمهور،  تجلیل و قدردانی خواهد شد.

نصرالله بازوندگفت: کارگران نقش بی بدیلی در پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی داشتند.

وی با اشاره به اینکه از دو سال و نیم پیش اقدام به تشکیل کمیته ایمنی ذیل شورای فنی کرده‌ایم، گفت: دبیری این کمیته بر عهده اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم است و بیش از ۳۰ عضو اجرایی از دستگاه‌های مختلف دارد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی قم از تصویب ۵۰ برنامه در این کمیته خبر داد و گفت: تنها راه جلوگیری از حوادث فاجعه‌بار فعال‌سازی سازمان‌های مسئول و تقسیم وظایف در کمیته ایمنی هر استان است.

اصلاح ۳۹ جایگاه سی ان جی

وی از نبود کمیته‌های ایمنی در سطح کشور ابراز نگرانی کرد و گفت: اگر امروز شاهد بحث‌های بی‌فایده مدیران در حادثه پلاسکو هستیم به دلیل نبود یک کمیته ایمنی منسجم است.

وی وجود کمیته ایمنی شورای فنی را سبب افزایش و مدیریت کلان ایمنی و کاهش حوادث فاجعه‌بار اعلام کرد و افزود: این کمیته توانسته طی دو سال گذشته ۳۹ جایگاه سی ان جی را اصلاح و استانداردسازی کند.

دبیر کمیته ایمنی شورای فنی با بیان اینکه تنها یک جایگاه سی ان جی غیراستاندارد در استان شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی شده است، گفت: با هماهنگی و همراهی شهرداری قم بیش از ۲۸۴ پارک و بوستان کوچک و بزرگ در استان اصلاح و ایمن سازی شده است.

بازوند اصلاح ۳۵ زمین بازی کودکان را از اقدامات اخیر کمیته بیان کرد و گفت: ایمنی شهروندان باید در سطح کشور جدی گرفته شود.

وی با تأکید بر اینکه متهم کردن یکدیگر و سلب مسئولیت برای مردم ایمنی نمی‌شود، گفت: متأسفانه از لحاظ شهرسازی نواقص و مشکلات بسیاری داریم.

د رادامه دبیر اتاق تعاون حاج ابراهیمی، نماینده کانون کارفرمایی آقای حاج حسینی و نماینده کانون کارگری استان آقای شوکت عضو هئیت امنای سازمان تامین اجتماعی کشور به بیان مشکلات و خواسته های خود پرداختند

خواسته های دبیر اتاق تعاون آقای حاج ابراهیمی توسعه علم و رشته های مرتبط با it در قم خواسته نمایندگان کارفرمایان رفع مشکلات مربوط به دستمزد، بهره وری، مالیات، بیمه ، ... و سایر مسایل حوزه تولید . خواسته نماینده کارگران استان آقا ی شوکت عضو هئیت امنای سازمان تامین اجتماعی کشور اینکه ریشه مشکلات کشور اقتصاد دولتی کشور است هر کجا کارفرمایی با مشکل مواجه می شود کارگران نیز با مشکل اخراج شدن، تعدیل نیرو و تعطیلی کارگاهها مواجه می شونددلیل این مشکلات این است که اقتصاد ما دولتی است دولت ما نظرات کارگران و کارفرمایان را درتصمیم گیری ها نمیپذیرند کشور ما در راس مسایل اقتصادی و اجتماعی عناصر تولید را دخالت نمی دهند و کانونهای کارگری و کارفرمایی ما جایی نقش ندارند.

وی در ادامه افزود: در آن قسمتهایی که تعرفه و مجوزهای واردات و صادرات تصمیم گیری می شود یا  شورای عالی پول، مراکز مهم اقتصادی  ما کارگران و کارفرمایان نقش ندارندکانونهایی که کار صنفی می کنند باید در مراکز تصمیم گیری اقتصادی حضور داشته باشند.خواسته ما از مجلس شورای اسلامی این است که کانونهای کارفرمایی و کارگری ما در راس تصمیم گیری های مراکز اقتصادی قرار گیرند.و از صدورمجوزهای ورود کالاهای خارجی که مشابه آن در کشور تولید می شود جلوگیری شود. تصمیم گیری ها و امور به تشکلهای کشور واگذار گردد.

شایان ذکر است در این مراسم که با استقبال خانواده‌های کارگری مواجه شده بود، مراسم گلریزان برای یکی از کارگران دربند برگزار شد و در پایان از استعدادهای درخشان نیروی کار، کارگر نمونه، گروه کار نمونه و واحد تولیدی برتر ، اسماعیل قاسمی، مهدی ساکی، مریم جعفری، معصومه نجفی، مریم بخشی بیدگلی، موسی رازقی، یداله سیدی مقدم، احمد نوروزی، محمد قربانی، علی درویش، علی طالبی،اسرافیل طالبی، مرسل سرداری، مجتبی حاجی مهدی و شرکت های نوای بهداشت، شرکت پاکشوم، سقف بهمن، مرکز آموزش بازرگانی و شرکت تعاونی های  پرتو طب آزما، تعاونی مصرف طلاب و کارکنان جامعه المصطفی العالمیه و مسکن شماره 2 کارکنان دانشکده علوم پزشکی تجلیل به عمل آمد.

۲۱ بهمن ۱۳۹۵ ۲۳:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید