اخبار

هشتمین نشست شورای معاونین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم تشکیل شد.

هشتمین نشست شورای معاونین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم تشکیل شد.
هشتمین نشست شورای معاونین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم با حضور مهندس کاویانی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کلیه معاونین اداره کل، در دفتر مدیرکل کل برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم، مصطفی کاویانی سرپرست اداره کل  تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم در هشتمین نشست شورای معاونین هدف از تشکیل این جلسه را ارزیابی واحدهای ستادی و تطبیق عملکرد آنان با منشور کاری و همچنین بررسی میزان تحقق تعهدات و تبیین راهبردها و سیاست های این اداره کل برگرفته از شعار سال اعلام کرد و گفت: ارزیابی و بازنگری دقیق شاخص های عمومی و اختصاصی وزارت متبوع و استانداری در سال جاری با هدف ارتقاء کیفیت خدمت رسانی با اهتمام و جدیت کامل پیگیری خواهد شد.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم با بیان اینکه با خدمت رسانی مطلوب به مردم و ایجاد رضایت در بین مراجعین باید نشاط و امیدواری ایجاد کنیم تا حلاوت و شیرینی همدلی واقعی برای آنها مسجل شود،افزود : اولویت کار ما باید رسیدگی به مشکلات ارباب رجوع باشد و در کمترین زمان بیشترین خدمات را با رعایت ضوابط اداری به مراجعین ارائه دهیم زیرا جمعیت انبوهی از جامعه به نوعی با ادارات مرتبط با وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی در ارتباط هستند
وی  بیان کرد: اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی در حوزه های تعاون،کار و رفاه اجتماعی است که در بخش رفاه جامعه هدف به توجه ویژه ای نیاز دارد که این امر مهم باید درراستای اهداف وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی با دقت نظر بیشتر رصد و به مسایل و مشکلات آنان رسیدگی شود .

سرپرست اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی قم با اشاره به اقتصاد مقاومتی بیان کرد: باید با رویکرد اقتصاد مقاومتی در اداره کل رفتار شود و آثار آن در عرصه های مختلف ملموس گردد .
وی ادامه داد: در سال 1396 فرمایش رهبر معظم انقلاب در خصوص " اقتصاد مقاومتی: تولید-اشتغال" سر لوحه کلیه برنامه ریزی ها و سیاست گذاری های اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی قم خواهد بود.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم در بخش دیگری از سخنان خود افزود:یکی دیگر از مهم ترین اهداف اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم ایجاد فرصت های شغلی از طریق توانمندسازی فارغ التحصیلان دانشگاهی و توسعه فضای کسب و کار است.

وی در جلسه شورای معاونین این اداره کل با تاکید بر اهمیت ایجاد بستر لازم برای فرصت های شغلی جدید بمنظور ورود  فارغ التحصیلان دانشگاهی استان به فضای کسب و کار در زمینه های مختلف تولیدی و خدماتی گفت: یکی از مهمترین اهداف اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم ایجاد فرصت های شغلی از طریق توانمندسازی فارغ التحصیلان دانشگاهی و توسعه فضای کسب و کار است .

وی در ادامه افزود: با توجه به شعار سال، دولت در بحث به کارگیری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در واحدهای تولیدی، دولت حق بیمه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به کارگیری شده در واحدهای تولیدی را به صورت 100 درصدی پرداخت خواهد کرد.

سرپرست اداره کل  تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم  نقش مراکز مشاوره کارآفرینی را در ترغیب و هدایت دانش آموختگان دانشگاهی به سمت ورود به فضای کسب و کار و خود اشتغالی را مهم عنوان کرد و گفت: اساس تشکیل و شکل گیری این مراکز کمک رسانی و بستر سازی مناسب به افراد مستعد و صاحبان ایده جهت عملیاتی کردن طرح هاست.

در این جلسه معاونین اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی قم به بیان دیدگاهها، نظرات و پیشنهادات و موضوعات مرتبط با حوزه معاونتهای تعاون و اشتغال این اداره کل پرداختندکه پس از بحث و تبادل نظر تصمیماتی اتخاذ و مصوباتی تصویب و ابلاغ گردید.

۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ۱۳:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید