اخبار

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم، فرارسیدن عید سعید فطر را تبریک گفت.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم، فرارسیدن عید سعید فطر را تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم، در پیام مصطفی کاویانی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم که به مناسبت فرارسیدن عید سعید فطر منتشر شده آمده است:

پیامبر اکرم (ص) فرمودند:

چون روز اول شوّال فرا مى ‏رسد منادی ندا مى‏ دهد: اى مومنان در این صبحگاه بشتابید براى جزای نیکتان.

(که پاداش عبادات ماه رمضان را می‏دهند)

عید فطر پاک ترین عیدهاست چرا که پاداش یک ماه عبادت و شست و شوی جان در نهر پاک رمضان است.عید فطر ،  عید بر آمدن انسانی نو از خاکسترهای خویشتن خویش است . چونان ققنوس که از خاکستر خویش دوباره متولد می شود . رمضان کوره ایست که هستی انسان را می سوزاند و آدمی نو با جانی تازه از آن سر بر می آورد . فطر بر آمدن روز نو ، روزی نو و انسانی نو است . بناست که رمضان با سحرها وافطارهایش ، با شبهای قدر و مناجات هایش از ما آدمی دیگر بسازد . رمضان، دعوتی است به بازیافتن «خود گمشده»، ندایی است برای عشق تقرب به درگاه الهی، ضیافتی است برای تناول از مائده تقوا و پایان این مهمانیِ خدایی، عید فطر است؛ عید توفیق بر طاعت و اطاعت، عید توبه و تهذیب نفس، عید ذکر و یاد محرومان و گرسنگان. فطر، چیدن میوه‏ هایی است که از فطرت می‏ جوشد. فطر، سپاس نعمتی است که در رمضان نازل شده است. پیروزی بر خصم درون، جشنی روحانی دارد به نام عید فطر که میثاق بستن با فطرت را از سوی روزه‏ داران مجاهده‏ گر اعلام می‏دارد. عید فطر، پاداش افطارهای خالصانه است، مُهر قبولی انفاق‏های با قصد قربت و پایان‌نامه دوره ایثار و گذشت در مسائل مالی است. فطر، عید خداجویی و خداترسی و خداپرستی است.

با آرزوی قبولی طاعات  وعبادات  فرا رسیدن  ماه شوال را  همراه با عید عبادت و بندگی در برابر یگانه خالق هستی بخش محضر تمامی مؤمنین درگاه الهی بخصوص جامعه بزرگ تعاون، کار  و رفاه اجتماعی استان قم اعم از کارگران ، کارفرمایان ،تعاونگران، کارآفرینان و جوانان مؤمن، متعهد و فرهیخته تبریک عرض نموده  از درگاه خداوند سبحان سلامتی، بهروزی و توفیق همگان را در راه پیروی از تعالیم آسمانی دین مبین اسلام مسألت می نمایم.

۴ تیر ۱۳۹۶ ۱۱:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید