اخبار

اجرای طرح روستا تعاون در استان قم کلید خورد.

اجرای طرح روستا تعاون در استان قم  کلید خورد.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم؛ مصطفی کاویانی مدیرکل گفت: طرح روستا تعاون در راستای تولید و اشتغال مناطق روستایی در این استان اجرایی می گردد.

مصطفی کاویانی افزود: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و حمایت از تولید و اشتغال با بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های موجود در روستاها از طریق بخش تعاون طرحی تحت عنوان "روستا تعاون" توسط معاونت محترم امور تعاون وزارت متبوع تهیه شده است.

وی بیان کرد: این طرح در روستاهایی قابلیت اجرا دارد که با شاخص‌ها و معیارهای تعیین روستاهای مورد حمایت و مشمول اجرای ماده 27 قانون برنامه مورد تایید مراجع ذیربط قرار گیرد و دارای مشخصاتی از قبیل داشتن بیش از 50 خانوار ساکن، نرخ اشتغال معکوس، طرح هادی اجرا شده و مهاجر فرستی پایین و ضریب مشارکت ‌پذیری بالا باشد .

هدف از اجرای طرح روستا تعاون توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی روستاها است و فعالیت های توسعه ای روستا بر مبنای بهره گیری از استعدادها و ظرفیت های موجود در روستا و یا عضویت ساکنان روستایی دنبال می شود. موضوع فعالیت در این طرح در بخش تولید، تامین نیاز مشاغل، تامین نیاز محصولی، عمران و خدمات روستایی می باشد.

وی گفت: سهم سال جاری اجرای طرح مذکور در کشور 1947 روستا است که از این تعداد سهم استان قم تاسیس 30 شرکت تعاونی طی دو مرحله در مناطق روستایی واجد شرایط خواهد بود. این اداره کل بلافاصله پس از ابلاغ طرح و با توجه به نقش موثر آن در توسعه و توانمندسازی تعاونی‌های روستایی، رونق اقتصادی، مشارکت سازمان‌یافته و کارآفرینی اقتصادی روستاییان در قالب مشارکت ، اقدامات مقدماتی جهت شناسایی و انتخاب روستاهای هدف و تهیه گزارش مزیت سنجی آنان را آغاز نموده است.

۱۹ تیر ۱۳۹۶ ۱۱:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید