اخبار

4192نفر در سامانه کارورزی استان قم ثبت‌نام کردند

4192نفر در سامانه کارورزی استان قم ثبت‌نام کردند
مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم در نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان قم به تبیین و تشریح و چگونگی روند کار طرح کارورزی پرداخت و گفت:4192نفر در سامانه کارورزی استان قم ثبت‌نام کردند.
کارگروه تخصصی اشتغال استان قم به ریاست حسن رضوی رئیس سازمان مدیریت وبا حضور دکتراحمد امیرآبادی نماینده مردم شریف قم در مجلس شورای اسلامی، رضا سیار فرماندار قم، مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم و کلیه مدیران دستگاههای اجرایی ذیربط در محل سالن سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم تشکیل شد.

مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم و دبیرکارگروه تخصصی اشتغال ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین در جلسه و مرور اقدامات انجام شده در خصوص مصوبات جلسه قبل کارگروه تخصصی اشتغال و با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده درخصوص طرح کارورزی گفت: در سامانه ملی کارورزی تاکنون تعداد 4192نفر کارورز و تعداد43 واحد پذیرنده ثبت نام داشته اند که باتوجه به تشریح طرح در کارگروه اشتغال،  توجیه کارفرمایان و کارآفرینان انتظار می رود میزان استقبال واحدهای پذیرنده نیز افزایش یابد.

وی در ادامه نیز با تاکید مجدد بر اطلاع رسانی و تبلیغات بیشتر درخصوص طرح کارورزی گفت: بایستی تمامی کارفرمایان و کارآفرینان استان با برگزاری جلسات توجیهی جهت ثبت نام در سامانه کارورزی و پذیرش کارورز تشویق گردند و همچنین با ایجاد ارتباط مستقیم بین  تشکلهای دانشجویان فارغ التحصیل استان وکارفرمایان نیز بتوانیم سهمیه استان را جذب نموده و در جهت جذب سهمیه بیشتر تلاش نماییم

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم با اشاره به اینکه طرح کارورزی، توسعه شایستگی های حرفه ای را در پی خواهد داشت و محرکی برای کارآفرینی است، گفت: دولت در زمینه اشتغال طرح ها و تسهیلاتی از جمله طرح اشتغال پایدار، بسته رونق تولید و تسهیلات مختلف بانکی در نظر گرفته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم عنوان کرد: یکی از مشکلاتی که در مسئله اشتغال جوانان کشور وجود دارد این است که در حال حاضر 40 تا 50 درصد جمعیت جویای کار ما را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند که طرح کارورزی در راستای این موضوع به مرحله اجراء درآمده است.

وی با اشاره به اینکه در استان قم ثبت نام در این طرح شروع شده است، از برگزاری جلسه کارگروه اشتغال،  نشست با دستگاههای اجرایی و چهار جلسه با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و معاونین اداره کل در راستای اجرای طرح مذکور خبر داد و افزود:با شرکای اجتماعی و تشکلهای کارگری، کارفرمایی و تعاونگران عزیزو کارگاههای بالای 25نفر پرسنل نیز جهت تبیین طرح و مشارکت هرچه بیشتردر طرح کارورزی نشستهایی را برگزار نموده ایم.

کاویانی  در ادامه گفت:  در این طرح، کارورزان  در واحدهای مختلف اقتصادی اعم از خصوصی، تعاونی و شبه دولتی جذب خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه دولت بیمه مسئولیت مدنی و بخشی از حقوق این افراد را پرداخت خواهد کرد، ادامه داد: بعد از پایان این طرح تعدادی از کارورزان قرار داد کار با کارفرمایان منعقد نموده  و مشغول به کار خواهند شد

 مصطفی کاویانی در ادامه نشست کارگروه تخصصی اشتغال گفت:طرح تکاپو از جمله طرح های دانش بنیان است که با توجه به نیازها، موقعیت جغرافیایی و توانمندیهای نیروی کار آمد مطرح شده است. این طرح ذیل قرارگاه اقتصاد مقاومتی تحت عنوان توسعه رسته های پراشتغال منطقه ای نیز قرار داشته و یکی از طرحهای اقتصاد مقاومتی کشور می باشد . طرح تکاپو ذیل معاونت کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون کار رفاه اجتماعی و همکاری سازمان توسعه صنعتی ملل متحد یونیدو اجرا و مدیریت می گردد .

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم تصریح  کرد: طرح تکاپو درصدد است تا با استفاده از ظرفیتهای بومی وبکارگیری تجارب سازمانهای بین المللی در سایر کشورها، برنامه منسجمی را برای تحرک در بخش تقاضای نیروی کار  به اجرادرآورد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم همچنین تاکید کرد: طرح تکاپو باید هرچه سریع تر تبدیل به اشتغال شود، به بهره برداری برسد و تولید پول و ثروت و ارزش افزوده کند.وی در پایان خاطرنشان کرد: طرح تکاپو بویژه در بحث IT کاملاً قابل تحقق است فقط کافیست همه ما به صورت تیمی و کاملا منسجم با هم همکاری کنیم.

 

 

۳۱ تیر ۱۳۹۶ ۲۳:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید