اخبار

نشست تشریح و تبیین طرح روستا تعاون در قم

نشست تشریح و تبیین طرح روستا تعاون در قم
نشست تشریح و تبیین طرح روستا تعاون در قم برگزار شد.

نشست تشریح و تبیین طرح روستا تعاون در قم

نشست تشریح و تبیین طرح روستا تعاون در قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم، در حاشیه نشست تشریح و تبیین طرح روستا تعاون که مورخ دوم مرداد سال جاری با حضور نمایندگان دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری،صندوق کارآفرینی امید، منابع طبیعی ، فرمانداری و بخشداری ها  و دستگاه های مرتبط با حوزه روستایی و کشاورزی استان در سالن جلسات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم برگزار شد؛ مصطفی کاویانی مدیر کل، بهبود وضعیت روستاها و  اجرای اصول و راهکارهای برخاسته از شاخص های توسعة پایدار در جوامع روستایی را نیازمند توجه عمومی به توسعة پایدار، همکاری و همیاری عوامل توسعه ای انسان محور و انعطاف پذیر دولتی و غیر دولتی در روستاها در کنار مردم جوامع روستایی دانست و گفت: اجرای صحیح طرح های اشتغال روستائیان می تواند در این خصوص موثر واقع شود.

مصطفی کاویانی ضمن تاکید بر سهم 25 درصدی تعاون در اقتصاد گفت: چشم انداز طرح تعاون روستا به بهره برداری رساندن 2000طرح تعاونی در روستاها است که منجر به ایجاد 26218شغل مولد روستایی در سطح کشور خواهد شد.

وی الگوسازی تعاونی ها را از موضوعات مورد توجه این طرح عنوان کرد و خواستار ساماندهی فعالیت های مردمی بخش کشاورزی در قالب تعاونی ها شد. وی در تشریح موضوع گفت : درمرحله اول اجرای طرح تعاون روستا 1000تعاونی در 1000روستا  در کشور مد نظر قرار گرفته که در استان با هدفگذاری 30 تعاونی در دست اقدام است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هدف اصلی بخش تعاون را جذب صحیح منابع در اختیار، کاهش فقر، کاهش فاصله طبقاتی ، توزیع عادلانه ثروت، استفاده از خرد جمعی و کارگروهی عنوان کرد و گفت: پایین آمدن ریسک سرمایه گذاری و جذب منابع خرد و کوچک در توجه به بخش تعاون میسر خواهد شد.

کاویانی تسهیل گری را اولین اقدام دولت در راستای توسعه و تقویت بخش تعاون در روستاها دانست؛ و ایجاد و بهبود فرصت های شغلی جدید در روستا، بهبود منزلت اجتماعی و اقتصادی مردم روستا، توسعه پایدار مناطق روستایی، رشد و توسعه روستاهای هدف، سازماندهی سرمایه های خرد، افزایش مشارکت مردمی و پیشگیری از مهاجرت را از مهمترین اهداف طرح تعاون روستا برشمرد و افزود: ارتقاء شاخص های اجتماعی- فرهنگی و ارتقاء شاخص های اقتصادی از مهمترین دستاوردهای قابل پیش بینی برای این طرح است.

این مقام مسئول ضمن تاکید بر اهمیت توجه به روستاها با توجه به جمعیت بالای این گروه در استان ، خواستار همراهی و هم افزایی کلیه دستگاه های مرتبط با حوزه کشاورزی در اجرای طرح های ابلاغی از سوی دولت شد.

حسین خادمی مدیر تعاون  اداره کل در این نشست همکاری بین دستگاهی در مرحله اول طرح روستا تعاون درجهت تشکیل 15تعاونی در 15روستای استان را خواستار شد و گفت: فاز اول طرح که شامل تشکیل 15 تعاونی است در روستاهای 3 بخش کهک، جعفریه و خلجستان پیگیری و اجرا خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد:انشاءالله فرمانداری و بخشداری های استان در تمامی مراحل اجرای طرح روستا تعاون، حمایتها و مساعدتهای خودرا با کمیته استانی ، دستگاههای اجرایی مرتبط و تسهیگران خواهند داشت تا هدف تشکیل تعاونی روستایی محقق گردد.

۴ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۴:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید