اخبار

مدیر عامل شرکت معدن منگنز مطرح کرد: ضروری است واردات فرو منگنز و سنگ منگنز تعرفه دار شود.

مدیر عامل شرکت معدن منگنز  مطرح کرد: ضروری است واردات فرو منگنز و سنگ منگنز تعرفه دار شود.
مدیر عامل شرکت معدن منگنز : لازم است واردات فرو منگنز و سنگ منگنز تعرفه دار شود همواره 60 هزار تن از این محصول وارد می‌شد که معدن منگنز می‌تواند نیمی از این محصولات را تولید کند، این در حالی است که اگر تعرفه این محصولات وارداتی حذف شود طبیعتا واردات تولیدات داخلی را زمین‌گیر می‌کند.

 به گزارش  روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم، علی جواهری عصر امروز در بازدید معاونان وزارت کار و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از معدن منگنز ونارچ، با بیان اینکه شرکت معادن منگنز ایران در سال 41 به منظور بهره برداری از معادن تاسیس شد اظهار داشت: این شرکت با نیم قرن فعالیت با در اختیار داشتن بزرگ‌ترین معادن ایران و خاورمیانه ظرفیت 110 هزار تن بزرگ‌ترین شرکت تولید کننده سنگ معدن شرکت ذوب آهن اصفهان است.

مدیرعامل شرکت معدن منگنز ونارچ با بیان اینکه این معدن در 30 کیلومتری قم واقع شده است افزود: این معدن 5 میلیون تن ذخیره شناسایی شده قطعی دارد که بزرگ‌ترین ذخیره منگنز شناخته شده است.

وی به جایگاه منگنز در کشور اشاره کرد و گفت: 80 هزار تن سنگ منگنز در کشور تولید و در صنعت مصرف می‌شود، ظرفیت اسمی معدن منگنز ونار 70 هزار تن و ظرفیت عملی آن بین 50-60 هزار تن است.

جواهری با بیان اینکه در بین معادن فلزی زیرزمینی معدن منگنز ونارچ سرآمد معادن زیرزمینی کشور است عنوان کرد: محصولات این معدن در فولادسازی مصرف می‌شود در ایران نیز 90 درصد در صنعت فولاد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت معدن منگنز ونارچ تا ماه‌های پایانی سال 95 تولیدات معدن منگنز فقط یک مشتری داشت عنوان کرد: با تلاش‌های به عمل آمده عیار منگنز به بیش از 30 افزایش یافت و توانستیم از این طریق از تک مشتری بودن خارج شویم.

وی با بیان اینکه تولید 20 درصدی منگنز پرعیار اقدام مفید ملی بوده است خاطرنشان کرد: لازم است واردات فرو منگنز و سنگ منگنز تعرفه دار شود همواره 60 هزار تن از این محصول وارد می‌شد که معدن منگنز می‌تواند نیمی از این محصولات را تولید کند، این در حالی است که اگر تعرفه این محصولات وارداتی حذف شود طبیعتا واردات تولیدات داخلی را زمین‌گیر می‌کند.

۱۱ اَمرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید