اخبار

معاون وزیر تعاون: تعاونی‌های ایران ‌‌‌۲.۱ میلیارد دلار صادرات داشتند

معاون وزیر تعاون: تعاونی‌های ایران ‌‌‌۲.۱ میلیارد دلار صادرات داشتند
همایش بزرگداشت هفته تعاون و جشنواره تجلیل از تعاونی‌های برتر استان قم با حضور دکتر امیر آبادی نماینده مجلس شورای اسلامی و حمید کلانتری معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیران تعاونیها و اتحادیه ها کارگران، کارفرمایان و کارآفرینان استان قم روز گذشته در سالن اجتماعات اتاق اصناف قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم؛کلانتری معاون تعاون وزارت متبوع با اشاره به اهمیت تعاون و همکاری در حل معضلات اقتصادی کشور اظهار داشت: با تعاون و همدلی بسیاری از مشکلات کشور حل می‌شود.

وی با تأکید بر رفع مشکلات عدیده‌ تعاونی‌های مسکن افزود: تعاونی‌های مسکن از مشکلات فراوانی رنج می‌برند اما در بین همین تعاونی‌های مسکن نیز تعاونی‌های موفق و کاربردی نیز کم نیست.

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اقدامات انجام‌شده تعاونی‌های کشور در طول سالیان گذشته تصریح کرد: علی‌رغم تمام مشکلات خدمات تعاونی‌ها در کشور هرگز متوقف نشده اما کارهای انجام‌گرفته نسبت به حجم بسیار زیاد کارهای روی زمین‌مانده بسیار کم است.

کلانتری استقلال عمل تعاونی‌های کشور را مورد توجه قرار داد و تأکید کرد: تعاونی‌ها باید با همکاری همدیگر مشکلات خود را حل کنند و توقع و چشم‌انتظاری از دولت نداشته باشند چراکه دولت از ظرفیت بالایی برای حل کردن مشکلات تعاونی‌ها در اختیار ندارند.

وی خاطرنشان کرد: رمز موفقیت تعاونی‌ها همدلی، تلاش و همکاری است به‌طوری‌که این فرهنگ در بخش‌های مختلف کشور نهادینه شود چیزی که در طول جنگ تحمیلی به‌درستی در کشور ایجاد شد.

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: روز سه‌شنبه این هفته از 100 تعاونی برتر کشور در زمینه صادرات تجلیل به عمل خواهد آمد که در سال گذشته درمجموع بالغ‌بر 2.1 میلیارد دلار ارزش مالی صادرات آن‌ها به کشورهای خارجی بوده است.

کلانتری با اشاره به ظرفیت بالای تعاونی‌ها در کشور تأکید کرد: نزدیک به نیم میلیون اعضای هیئت‌مدیره تعاونی‌ها در کشور است که با هماهنگی و همدلی بین آن‌ها بدون شک بخش بزرگی از مشکلات کشور قابل‌حل شدن خواهد بود.

وی عنوان کرد: دولت بنگاه‌دار خوبی نیست و بنگاه‌داری دولت نیز پر هزینه است و در درجه نخست به نفع خود دولت است که واحدهای صنعتی و تولیدی خود را به بخش خصوصی و تعاونی واگذار کند.

کلانتری با اشاره به "طرح روستا تعاون" تصریح کرد: 800 واحد تعاونی روستایی 18 هزار دهیاری را در زمینهٔ نیازهای اولیه خود در زمینه‌های محصولات و اشتغال روستایی تأمین می‌کنند که نشان از کارکرد مهم تعاونی‌ها در زمینهٔ اشتغال روستایی است.

وی با انتقاد از عملی نشدن سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی تأکید کرد: متأسفانه 80 درصد از سیاست‌ها و منویات مقام معظم رهبری در زمینهٔ سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی انجام نگرفته که بخش مهمی از آن‌ها در زمینهٔ تعاونی‌ها است درحالی‌که 10 گرایش شغلی مهم و موردنیاز جامعه در تعاونی‌های کشور فعالیت دارند.

 

۱۳ شهریور ۱۳۹۶ ۱۴:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید