اخبار

طرح های تعاون روستایی در اولویت قم

طرح های تعاون روستایی در اولویت قم
توسعه روستایی و گردشگری در اولویت طرح های تعاونی استان قم قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم مصطفی کاویانی مدیر کل در مراسم هفته تعاون با اشاره به اهمیت فعالیت این بخش در بهبود شرایط اقتصادی استان، گفت: توسعه روستایی و گردشگری از جمله اولویت های استان در حوزه تعاونی ها است.

کاویانی با بیان اینکه در حال حاضر 30 طرح تعاون روستایی برای روستاهای استان ارائه شده است، گفت: 26 طرح در مرحله عملیاتی قرار دارد که 19 طرح آن به توسعه روستایی می پردازد.

 

وی افزود: با عملی شدن این طرح ها، زمینه توانمندسازی روستایی، مشارکت روستائیان در امور اقتصادی، رونق کسب و کار و کاهش بیکاری فراهم می شود.

 

کاویانی به ظرفیت بخش تعاونی استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر یک هزار تعاونی فعال با 900 میلیارد ریال سرمایه و اشتغال 23 هزار و 500 نفر در استان فعالیت می کنند.

آقای امیر آبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در این مراسم برنامه ریزی صحیح، ارائه آموزش های کاربردی و تعامل و همکاری را از جمله راهکارهای تقویت تعاونی ها برشمرد.

در این مراسم از 11 شرکت تعاونی برتر استان در زمینه های خدماتی، مسکن، مصرف، کشاورزی، صنایع دستی و صنعتی تجلیل شد.

همچنین به منظور تحقق سیاست های اصل 44 قانون اساسی و تقویت تعاونی ها، تفاهم نامه مشترک بین اتاق تعاون و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مراسم امضا شد.

 

۱۳ شهریور ۱۳۹۶ ۱۴:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید