اخبار

انتخابات نمایندگان کارفرمایان در هیئت‌های‌ حل اختلاف قم برگزار شد

انتخابات نمایندگان کارفرمایان در هیئت‌های‌ حل اختلاف قم برگزار شد
انتخابات نمایندگان کارفرمایان در هیئت‌های‌ حل اختلاف با حضور119 تن از مدیران و کارفرمایان استان قم ، در اداره کل برگزار و نمایندگان انتخاب شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم، صبح امروز و در آستانه گرامیداشت هفته دفاع مقدس، در مراسم انتخابات نمایندگان کارفرمایان در هیئت های حل اختلاف که با حضور احمدلو رئیس اتاق اصناف، ترک زاده آرانی مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان قم و مدیران واحدهای تولیدی استان قم برگزارشد. ترک زاده آرانی مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان قم، در ابتدای برگزاری این انتخابات اظهار داشت: روابط مبتنی بر اعتمادمتقابل  باید در محیط کار حکم فرما باشد.
وی  افزود: حفظ و موجودیت کارگاه ضامن اعتماد متقابل و ایجاد تعامل مناسب بین کارگران و کارفرمایان برای رسیدن به این مهم است .
وی به نقش مراجع حل اختلاف در رسیدگی به دعاوی فی‌مابین کارگر و کارفرما اشاره و تصریح کرد: در این هیئت‌ها باید به گونه‌ای عمل کنیم که ضمن رعایت کامل حقوق کارگران و کارفرمایان موجودیت کارگاه نیز حفظ شود و هنگامی که  قانون کار را به طور دقیق اجرا کردیم آن زمان است که  هم از کارگر حمایت شده و هم از کارفرما.
ترک زاده آرانی در ادامه با تشریح روند برگزاری انتخابات و آئین نامه انتخاب اعضای هیات های حل اختلاف یادآور شد: اعضای منتخب در کنار نمایندگان کارگران و دولت وظیفه رسیدگی به شکایات و اختلافات کارگری و کارفرمایی را به عهده دارند.
مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان قم ادامه داد: نمایندگان کارگران و کارفرمایان در تمامی مراجع حل اختلاف حضور فعال و موثری دارند و تصمیمات و آرا هیئت‌های حل اختلاف که مرکب از سه نماینده کارگران‌، سه نماینده کارفرمایان و سه نماینده دولت هستند از حساسیت فوق‌العاده‌ای برخوردار بوده زیرا که آن تصمیمات قطعی و لازم الاجراست
وی در این باره توضیح داد: در این انتخابات10 نفر واجد شرایط به عنوان نمایندگان جامعه کارفرمایی در هیات های حل اختلاف استان قم  کاندید شده اند که  6  نفر حائز اکثریت آرا به عنوان نماینده کارفرمایان در هیات های حل اختلاف معرفی خواهند شد.
گفتنی است پس از برگزاری انتخابات، بر اساس آراء شمارش شده از میان 119 رای ماخوذه 6 نفر حائز بیشترین آرا شدندکه به شرح ذیل می باشند:

مصطفی شادمانی شهرستانی با 88 رای، حسین مروی با 83رای، علی علیزاده با 80 رای _ سید کمال پیشوایی با 61 رای، - محمد حسین نوفلی با51 رای- حمیدرضا عالمی آرانی با 27رای

 

 

۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ۱۴:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید