اخبار

چهارمین نشست هئیت امنای کانون کارآفرینان استان قم برگزار شد

چهارمین نشست هئیت امنای کانون کارآفرینان استان قم برگزار شد
چهارمین نشست هئیت امنای کانون کارآفرینی استان قم با حضور معاون استاندار قم و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم، مهندس کاویانی به عنوان دبیر هئیت امنای کانون کارآفرینان استان و مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم چهارم مهر ماه سالجاری درچهارمین نشست هئیت امنای کانون کارآفرینی استان، که در دفتر معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم، طی سخنانی نقش کارآفرینان را در توسعه اشتغال پایدار بسیار بااهمیت دانست.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم بیکاری را از منکرات جامعه و موجب بسیاری از معضلات فردی و اجتماعی تلقی و اضافه کرد: ایجاد اشتغال نقش بسزایی در کاهش جرایم و مشکلات جامعه دارد.
وی تصریح کرد: ایجاد حتی یک شغل برای کارجویان نیز مصداق جهاد اقتصادی بوده و دارای خیرات مادی و معنوی است.
مصطفی کاویانی نامگذاری امسال به نام "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" توسط رهبر معظم انقلاب را مورد توجه قرار داد و افزود: همه باید با تعامل و همکاری، در راستای حل مشکلات بیکاری مردم تلاش مضاعف داشته باشیم.
دبیر هئیت امنای کانون کارآفرینان استان افزود: با عنایت به ضرورتهای توجه به تشکل های غیر دولتی در حوزه اقتصادی و کارآفرینی  و ایجاد کانونی قدرتمند جهت توسعه اقتصادی نیاز است که  با کانون  نهایت همکاری را داشته باشیم و در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال  این کانون متشکل از کارآفرینان برتر و صاحب‌نظران حوزه اشتغال را که به طور مستقل و غیردولتی به عنوان اتاق فکر حوزه کارآفرینی تشکیل می‌شود را یاری کنیم.

 وی تصریح کرد: انسجام‌بخشی به فعالیت‌های حوزه کارآفرینی، نهادینه سازی فرهنگ کار‌آفرینی، بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها در بخش ایجاد اشتغال و تعامل سازنده با مدیران ارگان‌های حاکمیتی به منظور بررسی راه‌های ایجاد اشتغال، بخشی از مهم‌ترین اهداف تشکیل این کانون است.

 در ادامه این نشست موسوی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم افزود: باید تعریف مناسبی از کارآفرینی در استان صورت گیرد، چراکه کارآفرینی صرفاً به معنای اشتغال‌آفرینی نیست، بلکه ملاک در کارآفرینی ایجاد شیوه‌های نو و عبور از روش‌های مستهلک قدیمی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم با بیان ضرورت برطرف‌کردن دغدغه‌های کانون‌های کار‌آفرینی گفت: باید نیازهای کارآفرینان استان موردتوجه قرار بگیرد، چراکه ترواش‌های فکری و تفکرات ذهنی کارآفرینان در زمینه رونق کسب‌وکار بسیار با اهمیت و مهم است.

موسوی ادامه داد: حمایت از صندوق‌های کار آفرینی نباید با توجیهات اقتصادی همراه شود، زیرا سرمایه‌گذاری و حمایت از این صندوق‌ها برای آینده اقتصادی کشور بسیار مهم و تأثیرگذار است.

وی بابیان ویژگی‌های مهم کارآفرینان استان تصریح کرد: نوآوری و خلاق بودن ازجمله ویژگی‌های مهم کارآفرینان است و هدف دولت نیز شناسایی ظرفیت‌های کارآفرینی استان‌ها و ارائه خدمات و تسهیلات به آن‌ها در عرصه‌های مختلف است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم تأکید کرد: متاسفانه مجموعه استان هنوز در تعریف شکلی از مبحث کارآفرین متوقف‌ شده، درحالی‌که در کشورهای مدرن دنیا صندوق‌های کارآفرینی نقش ارزنده‌ای در رونق کسب‌وکار دارند که امیدواریم تعامل بین مدیران و صندوق‌های کار آفرینی نیز به این سمت‌وسو درحرکت باشد.

موسوی خاطرنشان کرد: یکی از عرصه‌های مهم پیشرفت و تحول صندوق‌های کار آفرینی تعامل سازنده با دانشگاه‌ها و نخبگان علمی است، همچنین 50 شرکت دانش‌بنیان در استان قم وجود دارد که می‌تواند ظرفیت بسیار بالایی در کار آفرینی و ایجاد اشتغال داشته باشد.

موسوی ادامه داد: شناسایی چالش‌های پیش روی صندوق‌های کار آفرینی و اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم باید به‌صورت مداوم توسط این صندوق استخراج و برای رفع موانع و مشکلات به صورت مستمر به مسئولان ارشد استانی ارائه شود.

گفتنی است در این جلسه آقایان حمیدرضا عالمی آرانی و حمیدرضا بیگدلی با رای اعضاء به عنوان رئیس و دبیر کانون کارآفرینی استان قم انتخاب شدند

۵ مهر ۱۳۹۶ ۱۴:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید