اخبار

فرماندار قم: واحدهای پرخطر و آلاینده به خارج از هسته مرکزی شهر قم منتقل شوند

فرماندار قم: واحدهای پرخطر و آلاینده به خارج از هسته مرکزی شهر قم منتقل شوند
فرماندار قم گفت: واحدهای پرخطر و آلاینده با رسیدگی شهرداری قم به خارج از هسته مرکزی شهر قم منتقل شوند.
رضا سیار  صبح امروز 6/7/1396در جلسه کمیته ایمنی اظهار داشت: زمینه زیرساخت های انتقال واحدهای مزاحم باید با همکاری دستگاه های مختلف به ویژه شهرداری به خارج از هسته مرکزی شهر قم صورت بگیرد تا شاهد وقوع حوادث غیرایمنی نباشیم.

وی افزود: حادثه آتش سوزی شب گذشته در انبار چوب واقع در میدان سعیدی هسته مرکزی شهر باعث خسارت جانی و مالی شده است که باید وضعیت این گونه واحدها مورد رسیدگی قرار گیرد.
آتش سوزی در انبار چوب که چهارشنبه شب در میدان سعیدی شهر قم رخ داد، باعث مصدومیت 9 تن شد که به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفتند.
فرماندار قم، ادامه داد: ضرورت کاربری زمین ها و واحدها باید مشخص باشد نه این که تبدیل به انبار چوب و واحدهای مزاحم در داخل شهر شود که بر اثر سهل انگاری حوادثی را ایجاد کند در این زمینه نیازمند ریشه یابی، رسیدگی و هماهنگی بین دستگاه های مربوطه هستیم.
وی از پلمپ 115 خانه مسافر طی 2 ماه گذشته در استان قم خبر داد و گفت: با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سایر دستگاه های مربوطه این تعداد واحد تعطیل شدند.
وی افزود: 500 خانه غیر مجاز با ظرفیت 15 هزار تخت اقامتی و پذیرایی در قم شناسایی شده است که باید وضعیت این تعداد واحدها مشخص شود.
وی با بیان این که 12 هزار تخت اقامتی در استان قم کم داریم گفت: حضور گردشگران و نبود تخت های اقامتی باعث شده است انگیزه ای برای افراد در خصوص اجاره دادن خانه های مسکونی شود که باید وضعیت ایمنی و امنیت آن مورد توجه قرار گیرد.
سیار، تاکید کرد: در درجه اول اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم موظف رسیدگی به وضعیت واحدهای اقامتی است که باید از لحاظ ایمنی و استحکام مورد تایید دستگاه های مربوطه قرار گیرد ضمن این که باید توسط نهادهای امنیتی و انتظامی صلاحیت متقاضیان خانه مسافرها تایید شود تا مجوزهای بهره برداری صادر شود.
وی خاطر نشان کرد: در صورتی که بانک ها تسهیلات مالی را به سرمایه گذاران بخش خصوصی در خصوص احداث تاسیسات گردشگری در استان صادر کنند شاهد کمبود واحدهای اقامتی نبودیم.
35 واحد هتل، 27 واحد هتل آپارتمان، 55 واحد مهمانپذیر، 170 خانه مسافر و 97 واحد مجتمع بین راهی و پذیرایی با ظرفیت 10 هزار تخت اقامتی و پذیرایی در قم به مسافران و زائران کریمه اهل بیت (ع) خدمت رسانی می کنند.

 

۶ مهر ۱۳۹۶ ۱۴:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید