اخبار

دیدار رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان قم با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم

دیدار رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان قم با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم
دکتر محمد حیدری رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم روز چهارشنبه دوازدهم مهر ماه 96با حضور در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم با مصطفی کاویانی مدیرکل دیدار و گفت وگو کرد

در این دیدارمصطفی کاویانی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم؛ اظهار داشت: همه کارمندان مستخدم هستند و کسانی که مراجعه می کنند ارباب هستند؛ اگر ارباب نباشد کارمندان فلسفه وجودی ندارند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه مدیران عالی استان در بخشهای مختلف به دنبال حل مشکلات عمومی استان از جمله اشتغال، روابط کار و ایمنی کار هستند و در همین زمینه فعالیت های گسترده ای انجام شده است افزود:جهاددانشگاهی می‌تواند فعالیت های تخصصی متعددی در این زمینه به عهده بگیرد که یکی از این ظرفیت ها در بخش بهداشت و ایمنی کار و... است.

مصطفی کاویانی تصریح کرد: این اداره کل آمادگی کاملی برای توسعه فعالیت های خود با جهاددانشگاهی دارد که از جمله آنها همکاری مستمر و فعالانه در زمینه جشنواره کالای ایرانی گامی به سوی بالندگی دارد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم بیان کرد: طرح های جدیدی از سوی دولت در زمینه اشتغال تحصیل کردگان بیکار است که این طرح ها بسیار جذاب است و کارفرمایان از تسهیلات بی سابقه ای برخوردار خواهند بود ولی متاسفانه اطلاع رسانی چندانی در این عرصه انجام نشده است و مردم باید با مراجعه به ادارات کار از این ظرفیت های قانونی باخبر شوند.

وی افزود: دولت همه عزم و توان مالی و ذهنی خود را برای حل مشکلات مرتبط به کار در کشور به کار گرفته است و امیدواریم جوانان کشور و حتی نهادهای فعال کشور با استفاده از این ظرفیت‏ها به دنبال رفع خلاهای جدی در کشور شوند.

مصطفی کاویانی بیان کرد: ایجاد کار و فضای اشتغال و مصرف کالای ایرانی نیازمند یک فرهنگ سازی و رفع مشکلات فرهنگی که بعضا در فرهنگ اجتماعی ما نیز ریشه دوانده شده است، باعث ایجاد مشکلات عدیده در بخش تولید و اشتغال شده است.

در این دیدار دکتر حیدری با ذکر این مطلب که در شورای فرهنگ عمومی استان قم اولین پیشنهاد سال توسط جهاد دانشگاهی مطرح شد که به اتفاق از سوی امام جمعه و استاندار و مسئولان مصوب شد.تصریح کرد این حرکت به دنبال تغییر ذائقه مردم در جهت مصرف کالای ایرانی است؛ اگر افتخار خانوادهها، مصرف کالای خارجی نباشد، میتوانیم گام های جدی در زمینه اشتغال و... برداریم.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد قم اظهار کرد:تولید بیشتر همزمان با مصرف گسترده تر با ذهنیت مصرف کالای ایرانی مشکلات عدیده ای از کشور را حل خواهد کرد.

وی بیان کرد:در این طرح نامه، جهاددانشگاهی وظایف خود را انجام داده است؛ طراحی سایت تخصصی جشنواره انجام شده است؛ برگزاری نمایشگاه تخصصی از دیگر ویژگی های این جشنواره است که در این نمایشگاه بخش های مختلفی از جمله نشست های علمی و همچنین نشست های ارتباطی بین نهادهای تولیدگر و مردمی و علمی برپاخواهد شد.

دکتر حیدری تصریح کرد: فعالیتهایی از جمله ایجاد تسهیلات مرتبط به تولید و کسب و کار از طریق ارتباط با بانک ها و تلاش در زمینه انعقاد قراردادهای کاربردی از جمله فعالیت هایی است که دراین عرصه می توان انجام داد.

وی افزود:هزاران شغل در دنیا وجود دارد که هیچ کدام در ایران وجود خارجی ندارد؛ جهاددانشگاهی در بخش اشتغالزایی فارغ التحصیلان از بیست سال پیش با دید دقیق این موارد را بررسی کرده است و زمینه های جدی کار را در این قسمت بررسی کرده است.

 

۱۲ مهر ۱۳۹۶ ۱۵:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید