اخبار

اختصاص بیش از 5 هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به قم

اختصاص بیش از 5 هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به قم

مصطفی کاویانی در کارگروه اشتغال استان قم که در سالن جلسات امام جواد (ع) ساختمان استانداری قم برگزار شد، با اشاره به عملکرد کارگروه اشتغال استان اظهار کرد: این کارگروه در نیمه نخست امسال 6 جلسه برگزار کرد و اهم موضوعات مطروحه در این جلسات پایدارشدن اعتبار مشاغل خانگی، تسهیل صدور مجوز کسب و کار برای متقاضیان تسهیلات، تصویب طرح تکاپو و الزام دستگاه‌های اجرایی به اجرای آن بود.

وی ادامه داد: پیگیری اجرای طرح تعاون روستا، پیگیری ابلاغ اعتبارات مشاغل خانگی، پیگیری رفع مشکلات و موانع پیش روی سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری و بررسی طرح‌های مشاغل خانگی از جمله مطالب مطرح‌شده در جلسات کارگروه اشتغال استان قم بود.

ﻣﺪﯾﺮﮐﻞ ﺗﻌﺎﻭﻥ، ﮐﺎﺭ ﻭ ﺭﻓﺎه ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﻗﻢ با اشاره به اجرای طرح تکاپو در استان اظهار کرد: اجرای طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار از آبان سال گذشته در استان قم به صورت مطالعاتی آغاز شد و بر اساس این طرح اولویت سرمایه‌گذاری مصوب در استان بحث گردشگری، صنایع دستی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، صنعت فرش، سوهان و سوغات و تولید و عرضه محصولات فرهنگی است.

وی ادامه داد: طرح کارورزی برای افزایش قابلیت اشتغال فارغ‌التحصیلان در استان قم اجرا خواهد شد، بر اساس این طرح بین 270 تا 350 هزار تومان به صورت ماهیانه به فارغ‌التحصیلان پرداخت می‌شود.

ﻣﺪﯾﺮﮐﻞ ﺗﻌﺎﻭﻥ، ﮐﺎﺭ ﻭ ﺭﻓﺎه ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﻗﻢ افزود: افراد باید برای شرکت در طرح کارورزی در سامانه ثبت‌نام کنند، تاکنون 2 هزار و 540 نفر در استان در این طرح ثبت‌نام کردند که 594 نفر واحد شرایط بودند، 90 واحد پذیرنده برای شرکت در طرح کارورزی در استان قم ثبت‌نام کردند.

کاویانی با اشاره به سهمیه طرح کارورزی استان قم اظهار کرد: 150 هزار نفر سهمیه شرکت طرح کارورزی در کشور است که 1755 نفر سهمیه است و با رسیدن به این سهمیه فاصله داریم، باید برای پرکردن سهمیه استان قم در طرح کارورزی تلاش کنند.

وی ادامه داد: همه بسترها برای اجرای طرح کارورزی در استان قم فراهم شده است و بیمه حوادث کارورزان بر عهده دولت است، همچنین در صورتی که کارورزی پس از این طرح در واحد پذیرنده شاغل شود، دولت معافیت حق بیمه کارفرما را در نظر گرفته است.

ﻣﺪﯾﺮﮐﻞ ﺗﻌﺎﻭﻥ، ﮐﺎﺭ ﻭ ﺭﻓﺎه ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﻗﻢ افزود: سهمیه استان برای پرداخت تسهیلات اشتغال 506 میلیارد تومان است و اولویت‌های پرداخت این تسهیلات بر اساس اولویت‌های سرمایه‌گذاری مصوب کارگروه اشتغال استان قم است.

کاویانی با اشاره به طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی اظهار کرد: هدف این طرح مهارت‌آموزی افراد برای ورود به بازار کار و استفاده از ظرفیت بنگاه‌های اقتصادی است، سهمیه استان قم در طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی 650 نفر است و تاکنون 128 مهارت آموز در استان قالب این طرح به واحدهای صنعتی معرفی شدند.

وی ادامه داد: پیش‌بینی‌شده است که امسال 70 هزار فرصت شغلی در خدمات گردشگری و صنایع دستی و 90 هزار فرصت شغلی در بحث فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور به وجود بیاید.

ﻣﺪﯾﺮﮐﻞ ﺗﻌﺎﻭﻥ، ﮐﺎﺭ ﻭ ﺭﻓﺎه ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﻗﻢ خاطرنشان کرد: در نهایت امسال باید 971 هزار فرصت اشتغال با فعالیت‌های مرتبط از محل اعتبارات عمومی و شبکه بانکی در کشور ایجاد شود.

 

۲۲ مهر ۱۳۹۶ ۰۷:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید