اخبار

برگزاری نشست ویدئو کنفرانس مدیریت تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم

برگزاری نشست ویدئو کنفرانس مدیریت تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان قم نشست ویدئو کنفرانس بررسی روند اجرایی و مسایل طرح روستا تعاون در اداره تعاون اداره کل برگزار می شود.

احد مرادپور سرپرست اداره تعاون اداره کل از برگزاری این نشست در دوم آبان ماه سالجاری  خبر داد و افزود: این نشست با موضوع بررسی مسائل طرح روستا تعاون در تاریخ دوم آبانماه سال جاری از طریق ویدو کنفرانس با حضور معاون محترم تعاون وزارت متبوع و مدیران کل منطقه مرکزی کشور برگزار خواهد شد.

 وی افزود:این نشست با موضوع بررسی روند اجرای طرح در استانهای منطقه مرکزی، چالشها و موانع اجرای طرح، بررسی و ارائه راهکارهای بهبود و تسریع اجرای طرح و هماهنگی های لازم استانی  جهت برخورداری بهینه طرح های تعاونی زا تسهیلات ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی خواهد بود.

وی افزود: خوشبختانه سامانه مکالمه ویدئویی به تازگی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شروع به کار کرده و  بدون پیمودن مسیرهای طولانی و اتلاف زمان و هزینه، امکان حضور مجازی در جلسات را به راحتی فراهم می نماید.این سامانه به منظور تبادل اطلاعات بر روی بستری امن و برقراری ارتباطات صوتی و تصویری جهت برگزاری جلسات مجازی با ادارات کل استانها و سازمانهای وابسته می باشد.

گفتنی است اصطلاح "ویدیو کنفرانس" به فناوری شبیه سازی یک نشست حضوری گفته می شود. تمام آنچه در یک جلسه رخ میدهد مانند مذاکره دو طرفه ،  استماع صحبت دیگران، نمایش اسناد و تصاویر و مستندسازی در یک جلسه ویدیو کنفرانس برای نقاط مجزا  و حتی نقاط دوردست قابل اجرا می باشد. سیستمهای ویدیو کنفرانس با استفاده از خطوط مخابراتی که گنجایش گذر اطلاعات با نرخ دست کم 64 کیلوبیت در هر ثانیه را داشته باشند، ارتباط برقرار نموده و صوت و تصویر را همزمان ارسال و دریافت می کنند. یکی از خطوطی که توانایی این جابجایی را دارد همان خطوط شبکه رایانه ای ( IP ) است .

 

۲۷ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید