اخبار

اجرای طرح ملی سفیران نونهال فرهنگ سخت کوشی و خیرجمعی درقم

اجرای طرح ملی سفیران نونهال فرهنگ سخت کوشی و خیرجمعی درقم
حسین خادمی سرپرست مدیریت اجتماعی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم با اعلام این خبر گفت: با اجرای طرح ملی سفیران نونهال فرهنگ سخت‌کوشی و خیرجمعی تلاش می‌شود تا پایان سال چهار هزار نونهال سفیر فرهنگ سخت کوشی و خیرجمعی در کشور جذب شود که سهم استان قم 100 نفر نونهال می باشد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم حسین خادمی اظهار داشت: از جمله اهداف مهم در این طرح بهره‌مندی از فضای مجازی و مردم به منظور معرفی و شناساندن حرفه های مختلف به ویژه حرفه‌ها و صنایع فراموش شده است.

وی، خانواده‌ها را یاری گر اصلی اجرای طرح دانست و افزود: با توجه به نقش مهم خانواده‌ها در شکل دادن به نوع نگرش و تفکر فرزندان، باید با استفاده از ظرفیت آنها، جامعه را به سمت پذیرش و ارزش قائل شدن نسبت به همه حرفه‌ها هدایت کرد.

خادمی خاطر نشان کرد: با اجرای این طرح تلاش می‌شود تا پایان سال 100 نفر نونهال در استان قم و در مجموع چهار هزار نونهال سفیر فرهنگ سخت کوشی و خیرجمعی در کشور جذب شوند.

سرپرست مدیریت اجتماعی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم اظهار کرد: این طرح در گام نخست برای نونهالانی که در شبکه‌های اجتماعی مخاطبان زیادی دارند، به اجرا درآمده است و امیدواریم در اجرای اقتصاد مقاومتی و هدف‌های فرهنگی که برای جامعه کار و تولید در نظر است از ظرفیت نونهالان بیشتر استفاده شود.

ایشان افزود : باید همگان در جامعه به این نتیجه برسند که هر شغلی از جایگاه و ارزش خاصی برخوردار است که تحقق این امر نیازمند فرهنگ‌سازی از سنین پایه است.

خاذمی تصریح کرد: کار نقش کلیدی در توازن بخشیدن به ساختارهای اقتصادی و اجتماعی جامعه دارد و کار کردن و فرهنگ کار باید نهادینه شود تا از این طریق بتوان بنیادهای فرهنگ کار را بنا نهاد و در جهت تقویت آن گام برداشت.

در پایان سرپرست مدیریت اجتماعی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم گفت: با وجود اینکه 40 درصد از جویندگان کار را فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تشکیل می‌دهند اما به دلیل عدم نهادینه شدن فرهنگ کار، بسیاری از مشاغل وجود دارد که کسی به سراغ آنان نمی‌رود ، در حالی که در سایر کشورها تمامی مشاغل، جایگاه خاصی دارند و باید با ترویج فرهنگ صحیح کار، این نوع نگرش را تغییر داد.

 

۳۰ مهر ۱۳۹۶ ۱۴:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید